POLICYJNE DZIAŁANIA „MOTOCYKL” – PODSUMOWANIE

10
W niedzielę policjanci drogówki przeprowadzili na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego, działania pod nazwą „Motocykl ”. Celem akcji było ograniczenie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań powodowanych przez kierowców jednośladów.

Ograniczanie niebezpiecznych zachowań na drodze przez motocyklistów, w tym wykonywania niebezpiecznych manewrów, nieprawidłowego wyprzedania i jazdy z nadmierną prędkością, to główne priorytety policjantów ruchu drogowego. Działania pod hasłem „Motocykl” mają zwiększać świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą brawurowa jazda.

Podczas wczorajszych działań przeprowadzono 35 kontroli pojazdów, w tym 23 motocyklistów i motorowerzystów. Funkcjonariusze ujawnili 17 wykroczeń drogowych, z czego 7 naruszeń drogowych dopuścili się kierujący motocyklami. Stróże prawa zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

W tym dniu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który jadąc drogą z prędkością 103 km/h, przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym i stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Do zdarzenia doszło po godz. 16 przy ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu.

Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez obrażeń, czy nawet przeżycie.

10 KOMENTARZE

    • Towarzyszu Anonim… wasze niezarejestrowane zgromadzenie sie tutaj jest nielegalne… wzywam was do rozejścia się i zaprzestania tej demonstracyjnej prowokacji…

  1. motorami jeżdza z aszybko ile sie da na nic nie patrz awaryjaci popisywacze pchaja sie wypadki robia bucza rycza tymi zabawkami motorkami czarna zaraza królowie dróg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here