POTRĄCIŁ PSA I UCIEKŁ. ZWIERZĘ URATOWALI WOLONTARIUSZE

40

W niedzielę 10 marca wzdłuż torów kolejowych został potrącony pies. Według relacji świadków zwierzę zostało potrącone przez osobę lub osoby jadące motocrossem. Suczka miała poważną ranę otwartą (zdarta skóra na grzbiecie). Dzięki pomocy udzielonej przez dzieci, które zajęły się cierpiącym zwierzęciem, pies trafił pod opiekę weterynaryjną.

Psem zaopiekowała się grupa dzieci, która była świadkami całego zdarzenia. Młodzi ludzie udzieli pierwszej pomocy zwierzęciu po czym wezwali rodziców. Sprawę nagłośniła Fundacja Dla Szczeniąt Judyta. To ona za pomocą mediów społecznościowych zaalarmowała opinię publiczną o tym tragicznym zdarzeniu, prosząc jednocześnie o pomoc w organizacji transportu medycznego dla potrąconego psa. Finalnie suczka trafiła pod opiekę weterynarza. Ktokolwiek posiada informacje dotyczącego tego zdarzenia proszony jest o kontakt z Fundacją lub Policją.

Fot. Fundacja Dla Szczeniąt Jowita / Facebook.

40 KOMENTARZE

 1. Mógł się zatrzymać i dobić kundelka. Lub jeśli poniósł straty w mieniu to odszukać właściciela, żeby pokrył koszt naprawy auta.

  • Normalny by sie zatrzymał i udzielil pomocy psu ,mam nadzieje ze motor rozj …a los mu rychło odpłaci ,debil i tyle…

 2. Sprawca powinien poniesc koszty leczenia i trafic do wiezienia, moze w koncu nauczylo by go to ze zwierzeta maja uczucia i tez czuja .

  • Pies nie powinien biegać samopas bo stwarza zagrożenie, a taki to jeszcze powinien mieć kaganiec. Te wasze pieski srają po piaskownicach, a dzieci potem chorują i to poważnie. Bezpieczeństwo zwierza to wasz właścicieli problem, a nie kierowcy.

  • emeryt do wiezienia to ty powinnienes pojsc za te twoje chore komentarze. Jakby dziecko potracil to tez powiesz ze ojciec powinien pojsc siedziec??? A kierowcy pokryc koszty naprawy?? Polecam psychiatre…

  • Sprawca powinien dostać odszkodowanie od państwa za samopas biegającego psa stwarzającego zagrożenie. Albo dostać od właściciela jeżeli ten istnieje. Zresztą jaki sprawca. Sprawca jest pies albo właściciel tego psa. To jest ofiara.

 3. A powinni jeździć po swoich polach i lasach i nie jeździć po zwierzętach, nie było by problemu. Tam legalnie nie można jeździć…

  • Pies w lesie musi być na smyczy i w kagańcu bo zagraża życiu zwierząt leśnych. Tyle i aż tyle mówi prawo.

 4. Kroiłbym 500 zł za spuszczenie ze smyczy psa na mieście. 1000 zł za pozwolenie swojemu zwierzęciu posadzić klocka na chodniku, 1500 zł za to samo w porze deszczowej/śniegowej (wrzesień-kwieciej). Na Krząstce sobie puszczajta bez smyczy

  • U nas w duzym mieście smycz to rzadkość a gówna na kazdym kroku.Najlepiej to widać na śniegu. Już lata temu słyszałem od włodarzy ze trzeba społeczeństwo nauczyć psiej kultury i nic w tym temacie.

  • Wszystkim przeszkadzają psie kupy tylko nikt nie widzi, że kosze na śmieci znikają w mieście, stoją tabliczki sprzątaj po swoim a kosz jeden na kilometr. Może zamiast tabliczek kosze postawcie zamiast je likwidować.

  • Otóż to. Od tego są chodniki i proszę szybciutko po chodnikach poruszać się ze swoimi pupilami.
   Na ścieżce rowerowej nie spaceruje się z psami i to jeszcze na smyczy.

  • Proszę nie jeździć rowerami że znaczną prędkością po chodnikach równoległych i blisko położonych ścieżek rowerowych.

 5. Redakcjo – podpis pod zdjęciem „ Fot. Fundacja Dla Szczeniąt Jowita” poprawcie proszę na Judyta. Chociaż tyle szacunku należy się Fundacji, która odwala czarną robotę w tej smutnej historii. A komentujących „Psy nie powinny..” odsyłam do komentarzy tego zdarzenia na FB Fundacji – wychodzicie na skończone buraki. Brawa dla dzieci, które zareagowały jak należy.

  • Psy i psiarze nie powinni…. nazywając innych burakami wyrządzacię sobie szkodę.Jak się chodzi po psich gównach to wasza wina

 6. Widzę, że większość chce zabłysnąć swoją znieczulicą i arogancją, ale wykazujecie tylko, że jesteście skończonymi debilami. Jakiś idiota potrącił wzierzę, nie ważne czy to pies, kot, sarna, czy jeż. Potrącił zwierzę i nie udzielił żadnej pomocy, tylko uciekł. Postępując w ten sposób udowodnił, że tak samo zachowałby się, gdyby potrącił dziecko. Może tak pomyślcie, chociaż patrząc na powyższe wpisy ciężko z myśleniem.
  Owszem, jak ma się zwierzę, to jest się za nie odpowiedzialne, ale nie zawsze upilnujesz. Dlaczego gościu, który potrącił potrącił śmiertelnie dwulatka i uciekł był szukany ? Takich idiotów trzeba karać. I proszę, już wykazaliście powyżej, że nie macie co najmniej połowy mózgu, wystarczy…

  • Właśnie przez takich co obrażają innych twierdząc że mają połowę mózgu itp dzieją się takie rzeczy.Nie jesteście w stanie przyjąć innego poglądu tylko ten z psami na cokole.Wyjdźcie rano z domu,jedno wielkie psie sranie,bez smyczy na drogach i chodnikach.
   A gmina tylko tabliczki w paru miejscach postawiła :Sprzątaj po swoim pupilu.

  • A co miał mu zrobić? Usta usta temu psu hehe łopata po głowie i do ziemi jeden darmozjad mniej

 7. Nie rozumiem, co ma sprawa niesprzątania po swoim psie (co mnie też denerwuje i powinny być wyciągane konsekewncje) ze sprawą potrącenia zwierzęcia i ucieczce. Jedno dotyczy kultury, drugie to przestępstwo.
  Wiem, że jak o ścianę, ale jeszcze raz…. spróbujcie odróżniac pewne sprawy. Jakiś gnojek potrącił zwierze i uciekł. Jeżeli dla Was to normalne i obarczacie za to psa lub jego właściciela, to żyjecie w chorym urojonym siwecie gdzie winną gwałtu jest zgwałcona, a potrącenia przez pijanego potrącona osoba.

  • Jak dla ciebie pies i człowiek są równi to ty jesteś chory. To jakbyś ty wbiegł na ruchliwą ulicę potrąciłby cię samochód i krzyczałbyś że to JEGO WINA!! JEGO!! ON MNIE PRZEJECHAŁ!!. Bo to raz się kota przejechało jak wbiegł. A kogo to obchodziło. Zachurgotało pod autem i pojechało się dalej wzruszając ramionami.

  • Nowodebiak przy torze jesteś chory psychicznie Tym wpisem pokazujesz jakim jesteś psychopata. Jak człowiek z jego winy nawet wtargnie ci nagle na jezdnie i wpadnie pod kola z jego winy to nie upoważnia cie do wzruszenia kamieniami, nie udzielenia pomocy i ucieczki z miejsca wypadku
   ul Marii Skłodowskiej-Curie 1A, Nowa Dęba tel: 15 846 05 05 Masz tutaj namiary na oddział psychiatryczny tam ci pomogą

 8. Piesek niestety odszedł za tęczowy most, pisze na stronie Przytuliska na Faceboku. Mam nadzieje że sprawca poniesie za to surowa kare.

  • Czyli kto? Pies? Właściciel czy państwo? Kto jest tym sprawca? Może mu wbiegł i nie miał jak zareagować. To wina psa, właściciela albo państwa. Kierowca jest tu ofiarą.

 9. Jak ktoś przejechał psa nie umyślnie to powinien udzielić mu pomocy. Wezwać weterynarza i policje a nie uciec z miejsca wypadku i zostawić go żeby umieral w cierpieniach. Jak tak postąpił to jakby człowieka przejechał tez by go tak zostawil bez pomocy.

  • Nie porównuj psa do człowieka. Chyba że dla ciebie pies jest równy człowiekowi. W świetle prawa i dla normalnych ludzi może cię zaskoczę ale nie jest równy. Pies to pies, to nie człowiek więc zupełnie inna sytuacja. Poza tym to pies wbiegł pod motor, kto wie może chciał pogryźć tego motocyklistę. Co by się stało jakby ten włóczęga pogryzł małe dzieci. Jeśli właściciele ani państwo nie potrafią zadbać żeby nie wałęsały się po okolicy bezpańskie psy to motocyklista wyrządził społeczeństwu przysługę.

 10. TO jest przestepstwo czy pies czy czlowiek , jak sie spowoduje wypadek i ucieknie i nie udzieli pomocy. czy pies byl czyjs czy bezpanski to bez roznicy i tak nalezalo mu udzielic pomocy. Pies ma uczucia tak jak i czlowiek a czasem zwierzeta sa nawet bardziej empatyczne od niektorych ludzi.

  • To za zabicie świni powinno być dożywocie. Bo też ma uczucia i też czuje. Prawda? Ale boczuś to się wsuwa ze smakiem bo to ze świni. Ale już piesiu który się walesa bez opieki to już wielki żal. Żałośni hipokryci. Pomyśl o tym jak kolejny raz będziesz się ślinił na widok szynki w sklepie. Myśl o tym intensywnie.

 11. Ojciec dwojki dzieci dla twojej wiadomosci za psa mozesz dostac nawet dwa lata zobacz sobie kodeks karny a psy sa nie czasami bardziej empatyczne od ludzi tylko w wiekszosci przypadkow a piratow drogowych, kierowcow pijanych czy jezdzacych bez licencji to na dzien dobry powinno sie karac wiezieniem minimum 5 lat!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here