Ulica Ogrodowa zostanie nawieziona kamieniem

10

Podczas ostatniego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej radny Paweł Grzęda poruszył konieczność remontu ulicy Ogrodowej w Osiedlu Dęba. Burmistrz Wiesław Ordon zadeklarował, że droga zostanie wysypana kamienieniem i utwardzona.

Ulica Ogrodowa dzieli się na dwa fragmenty: asfaltowy i szutrowy. Wprawdzie oba wymagają generalnego remontu, ale od lat brakuje pieniędzy na kompleksową naprawę. Z ulicy Ogrodowej korzysta setki mieszkańców naszego miasta dla których stanowi ona jedyny dojazd do ogródków działkowych.

To właśnie działkowcy zgłaszali się do radnych z prośbą by chociaż doraźnie wyrównać nawierzchnie drogi szutrowej. Powstałe tam dziury i koleiny znacznie utrudniają poruszanie się tą trasą i co gorsze narażają kierowców na uszkodzenie pojazdu.

Radny Paweł Grzęda poinformował, że zrobił rozeznanie rynku i znalazł wykonawcę, który nawiezie drogę kamieniem i ją wyrówna za kwotę 4 tysięcy złotych – Uważam, że nie jest to duża kwota – mówił. Burmistrz Wiesław Ordon stwierdził, że przymierza się do wysypania kamienia na większą ilość dróg w ramach jednego przetargu. Zadeklarował, że ulica Ogrodowa znajdzie się w wykazie dróg objętych tym przetargiem. Trzymamy za słowo!

Zdjęcie: google maps

10 KOMENTARZE

  • Jeden z Wlascicieli garazy mu to powiedzial w oczy 03-04-2019r ze jest niewiarygodny gdy skladal obietnice bez pokrycia w obecnosci Pana Grzedy i innych

  • Licząc w wielkim uproszczeniu: 2 ogrody działkowe po 500 działek.
   1000 działek pomnóż przez dwie osoby (mąż i żona). Z drogi korzysta ok 2 tysiące ludzi. Wyeksponuj z tej grupy jednego redaktora i stwórz teorie spisku. Marian z King Kongiem by się nie powstydzili takiego wpisu.

 1. Nawieziona ? Polska język , trudna język…. Biorąc pod uwagę konotacje 'burmiszcza’, to powinien rzec – nawiedzona… To zapewne przez emocje jakimi obdarzyli go występując ostatnio gościnnie w Nowej Dębie prezydęt i Zerro…..

 2. Jaki łaskawy jest ten nasz burmistrz. Nawiezie kamienia i utwardzi. Wtajemniczeni wiedzą, że ta droga była wielokrotnie nawożona kamieniem i utwardzana m.in. przez użytkowników toru krosowego. Prawdopodobnie robili to z własnej kieszeni by podczas zawodów, które organizują cyklicznie zawodnicy i goście mogli w miarę komfortowo dojechać na tor . Niestety w tym roku nie było zawodów i pewnie stąd pojawił się problem z tą drogą. Podejrzewam, że gdyby nie oni to ta droga już dawno nie byłaby przejezdna dla samochodów. Więc nie ma się co podniecać że burmistrz nawiezie. Takie nawożenie i utwardzanie daje efekty na jakieś poł roku- w zależności od ilości opadów deszczu i wszyscy którzy znają historię tej drogi dobrze o tym wiedzą. Podejrzewam, że pieniądze wydane przez krosowców (wielokrotnie) i burmistrza ( jednokrotnie) na nawożenie kamienia wystarczyłyby na położenie asfaltu. Szkoda że nikt tak na to nie spojrzy. Ps. Za pół roku ta droga będzie w takim samym stanie jak obecnie. Piszę to jako wieloletni działkowiec- użytkownik tej drogi, dziękując przy okazji użytkownikom toru krosowego za ich wkład w utrzymanie tej drogi. Pozdrawiam

 3. wydaje mi się że drogi takie a wręcz jestem tego pewien jako znafca, że żywotność tych dróg była by znacznie większa gdyby były one robione ze spadkiem i wysypyane kamieniem bez gliniastej zawartości czyli nieco inaczej niż jest to robione obecnie. Spadek spowoduje że nie będą się tworzyły kałuże które to są przyczyna powstawanie dziur w takich drogach. Zjawisko ich powstawania jest proste – kałuża, jadące auto które kołem powoduje wypchnięcie wody z kałuży na boki a wraz z wodą wypłukuje drobny materiał i powstaje dziura. Zjawisko powiększa się wraz z głębokością i wielkością powstałej w ten sposób dziury.
  Więc droga ze spadkiem lub kamień na którym nie utworzą się kałuże, spowoduje wydłużenie żywotności takiej drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here