Powiatowe ćwiczenia obronne

0
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

W dniu 11 czerwca 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu rozpoczęły się trzydniowe powiatowe ćwiczenia obronne, czyli  ćwiczenia z działań w sytuacjach kryzysowych  oraz w wyższych stanach gotowości obronnej państwa dla pracowników tarnobrzeskiego starostwa powiatowego, instytucji im podległych oraz z nim współpracujących.

Na ćwiczenia przybyli więc wójtowie, burmistrzowie, szefowie i przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych oraz osoby na co dzień realizujące zadania obronne.

Na początek było trochę teorii, czyli wykład Pana Stanisława Wozowicza, wieloletniego  kierownika oddziału spraw obronnych w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, przybliżający tematykę zadań obronnych realizowanych przez administrację publiczną w ramach funkcjonowania w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, a także wszelkich procedur dotyczących postępowania w sytuacjach zagrożenia. Były też i podziękowania dla służb mundurowych, które pomagały podczas ostatnich podtopień.

Chciałem podziękować komendantowi PSP za działania podczas podtopień i grożącej nam powodzi, kiedy to wydawało się, że możemy mieć poważne kłopoty– mówił starosta Jerzy Sudoł. – Udało się ich uniknąć dzięki zaangażowaniu straży, mieszkańców i samorządowców. Dziękuję też policji za pomoc i wszystkim, którzy się zaangażowali. Uniknęliśmy najgorszego.

Kolejne dni szkolenia mają charakter  bardziej praktyczny. Zaplanowano m.in.  pożar budynku Delegatury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, rozwinięcie  akcji kurierskiej w Gorzycach, a także epizod dotyczący ataku terrorystycznego i pożaru w budynku urzędu gminy w Baranowie Sandomierskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here