Rada Miejska pomoże Policji w zakupie nowego samochodu

13

Dwadzieścia tysięcy złotych więcej niż pierwotnie zakładano otrzyma z tegorocznego budżetu Nowej Dęby Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na doposażenie komisariatu policji w Nowej Dębie.

Na początku tego roku radni zgodzili się na przekazanie 7 tysięcy złotych, które miały być przeznaczone na remont elewacji i zadaszenia garaży przy komisariacie policji. Komenda wojewódzka ostatecznie zrezygnowała z tej inwestycji. Teraz nowodębska policja poprosiła gminę o wsparcie zakupu nowego samochodu osobowego typu SUV w wersji nieoznakowanej. Ma to związek z informacją od komendy głównej o planowanych zakupach sprzętu transportowego w ramach planu modernizacji Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji przy 50% współfinansowaniu ze strony samorządów lokalnych. Jak zaznaczają funkcjonariusze obecnie użytkowany w komisariacie nieoznakowany Opel Astra, nie spełnia wymogów poruszania się po drogach nieutwardzonych, drogach polnych i terenach leśnych. – Jestem przekonany, że ten samochód przysłuży się nowodębskim policjantom. Jako samorząd wspieramy i będziemy wspierać działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w gminie. – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

 

13 KOMENTARZE

  1. To może zakupimy policji z własnych pieniędzy pałki i kajdanki.Czy to nie jest w gesti państwa.A co z zaoszczędzonymi pieniędzmi z likwidacji Straży Miejskiej.Pozdrawiam iżyczę dużo zdrówkaPanowie radni.

    • Idąc tym tokiem myślenia: po co dawać pieniądze na wośp i inne cele charytatywne, przecież finansowanie służby zdrowia itp. jest w gestii państwa.

  2. ,,zaoszczędzone” pieniądze po liwikidacji straży miejskiej (śmiech) podobno wszyscy zlikwidowani strażnicy zostali od ręki zatrudnieni w MPGiK które nam to wynagrodzi w podwyżkach czynszy. Nie ma to jak propaganda sukcesu. Kasa czy to miasta czy miejskiej Spółki i tak ich finansuje, tylko ze zapewne w MPGiK są jeszcze mniej potrzebni…i jeszcze bardziej fikcyjnie pracują. Ludzie zarządzający nie swoimi pieniędzmi nie będą nigdy nimi efektywnie zarządzać.

    • Rada Miasta dała wójtowi tyle kasy ile potrzebował na zdobienie stołówki. Są w budżecie. Wszelkie pytania o wykonanie budżetu kieruj do organu wykonawczego czyli do wójta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here