Rusza II tura kwalifikacji wojskowej

12

W tym roku w związku z panującą pandemią koronawirusa, MSWiA i MON podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych zasad przeprowadzania kwalifikacji wojskowej. Pierwszy etap kwalifikacji wojskowej został przeprowadzony w terminie od 7 kwietnia do 23 lipca 2021 r. W poniedziałek (9 sierpnia br.) rozpoczyna się drugi etap kwalifikacji wojskowej, który potrwa do 19 listopada 2021 r.

Tegoroczne zmiany w terminach przeprowadzania kwalifikacji wojskowej związane są z panującą pandemią koronawirusa. Kwalifikacja wojskowa odbędzie się na terenie 16 województw. Prowadzona będzie przez 338 Powiatowych Komisji Lekarskich i 16 Wojewódzkich Komisji Lekarskich, działających w terminach ujętych w obwieszczeniach wojewodów, rozplakatowanych 26 lipca br.

Do kwalifikacji wojskowej w drugim terminie wezwanych zostanie ok. 160 000  mężczyzn urodzonych w 2002 r. oraz ok. 102 200  osób urodzonych w latach 1997 – 2001, którzy w roku kalendarzowym 2021 r. ukończyli lub ukończą 24 rok życia i nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Do kwalifikacji wojskowej zostanie wezwanych także ok. 4 920  kobiet.

Po przeprowadzonych badaniach lekarskich podczas kwalifikacji wojskowej, może zostać orzeczona jedna z następujących kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej:

  • kategoria A, czyli orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej;
  • kategoria B, czyli orzeczenie o czasowej niezdolności do czynnej służby wojskowej przez okres do 24 miesięcy;
  • kategoria D, czyli orzeczenie o niezdolności do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju;
  • kategoria E, czyli trwała i całkowita niezdolność do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, w trakcie mobilizacji i w czasie wojny. Osoba taka nie będzie już podlegała obowiązkowi wojskowemu.

Nieotrzymanie imiennego wezwania nie zwalnia osoby od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu – do Powiatowej Komisji Lekarskiej właściwej ze względu na adres stałego pobytu lub pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Kwalifikacja wojskowa

fot. DWOT

12 KOMENTARZE

    • Bo w pracy „redaktora” się wkurzyli, że zamiast pracować zajmuje się tubką lokalno-propagandową. Iks De

    • Wakacje ma Redaktor i Nic się Nie dzieje Bardzo Ważnego Oprócz Krzyków Małolatów od dłuższego czasu nad Zalewem .

  1. Są przymiarki do obowiązkowego poboru. Ludzie zacznijcie myśleć. Po sprzedaniu się KUKIZA który, jak się kiedyś zdąży postawić PIS, to skończy jak Lepper. Czego mu życzę. Wstydźcie się katole. Waszymi głosami, krzyżykami na PIS, Waszej krwi przy urnach zostanie wam chodzenie do kościoła i do supermarketów na zakupy ,,na zaś,, W Internecie Polska armia pręży ,,muskuły Macierewicza,, Antoni, który powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za burdel w armii. Czyżby Amerykanie pokazali faka na zakup 280 szt. Abramsów dla polskiej armii za ujeb..nie TVN? Pamiętajcie pisiory, że te prawie 30 miliardów za które Kaczyński chce kupić dla siebie ciężkie zabawki, zostanie przejeb -anych przez PIS, rozkradną, będą dotować jedynie słuszną telewizję i Grzyba Toruńskiego a wasze bąble za pincet będą jeździć do Oświęcimia na wycieczki zajadając się kremówkami z Wadowic, a kaowcem będzie ksiądz w śmierdzącej kadzidłem sutannie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here