SIEDMIORO NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW ZŁOŻYŁO ŚLUBOWANIE

13

Dziś, w szeregi tarnobrzeskiej jednostki, wstąpiło siedmioro nowo przyjętych policjantów. Funkcjonariusze złożyli rotę ślubowania i odebrali legitymacje z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego, biorąc na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Po adaptacji, nowi policjanci trafią do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Komisariatu Policji w Nowej Dębie, Posterunków Policji w Baranowie Sandomierskim i Grębowie.

O godz. 10, w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu miała miejsce wyjątkowa uroczystość.  Siedmioronowo przyjętych policjantów ślubowało:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Cała siódemka przeszła wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musiała wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego.

Policjanci, którzy dziś przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

13 KOMENTARZE

  1. O matko kochana, czy już naprawdę nie mieli jakichś bardziej dopasowanych mundurów służbowych ci nowo powołani policjanci? Szczególnie ta miła pani powinna mieć coś bardziej dopasowanego pod swoją figurę.

  2. Policja powinna wlascicielowi tego portalu wlepic wysoka grzywne ze publikowanie obrazliwych komentarzy obrazajacych funkcjonariuszy panstwowych

  3. ,,Piąty grosik dla policji, toć żyjemy bezpieczniej
    Wypił litra i stoi – taki to mój podopieczny”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here