Święto Policji tarnobrzeskich policjantów

3

24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji – data święta polskiej Policji. W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecie powołania Policji Państwowej. Z tej okazji obchody Święta Policji odbyły się, przed Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu. Uroczystości przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy, za wspieranie pracy policjantów, wyróżnienia otrzymało 14 pracowników Policji.

Tegoroczne obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów, odbyły się w pięknej scenerii, przed Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godz. 14, od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie insp. Henrykowi Moskwie przez dowódcę uroczystości, nadkom. Tomasza Grazdę. Po podniesieniu flagi na maszt, odegrano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła przywitał zaproszonych gości, w wygłoszonym przemówieniu skierował specjalne podziękowania  do policjantów, pracowników służby cywilnej oraz przedstawicieli władz samorządu terytorialnego, duchowieństwa i lokalnej społeczności.

Święto Policji to okazja do uhonorowania policjantów i pracowników Policji. W tym roku nominacje otrzymało łącznie 59policjantów, którzy odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Henryka Moskwy awanse na wyższe stopnie policyjne. Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła został awansowany na stopień młodszego inspektora. Komendant tarnobrzeskich policjantów awans odbierze podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Rzeszowie.

Postanowieniem Prezydenta RP Ministra sprawie nadania medalu za długoletnią służbę odznaczonych zostało 3policjantów.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o nadaniu odznaczeń odznaką zasłużony Policjant odznaczonych zostało 2 funkcjonariuszy. Srebrnym medalem za zasługi dla Policji odznaczony został Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

Wyrazy szacunku i słowa uznania za trud policyjnej służby, a także serdeczne życzenia na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektora Stanisława Sekuły złożyli: Ordynariusz Sandomierski ks. dr Krzysztof Nitkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Szymon Rożek, Prezes Sądu Rejonowego Karolina Barańska, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu  Janusz Woźnik, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Tarnobrzegu Mirosław Chamera, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu kap. Daniel Myszka, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego, a także stowarzyszeń, byli komendanci miejscy policji w Tarnobrzegu.

W okolicznościowym wystąpieniu Komendant Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Wiele ciepłych słów i życzeń skierował również do rodzin i bliskich  policjantów i pracowników Policji.

Dziękując za współpracę komendant podziękował samorządom  za dostrzeganie potrzeb Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków i wspieranie pracy funkcjonariuszy policji Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu wyróżnił 14 pracowników Policji:

Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z asystą.

Upamiętniając 100 rocznicę powołania Policji Państwowej zorganizowano akcję 100 – litrów krwi na 100 – lecie Policji Państwowej. Na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu w punkcie pobrań krwi, wszyscy chętni mogli oddać krew potrzebującym – symbolu życia, nieocenionego skarbu i leku, który może uratować życie lub przywrócić zdrowie, a którego szczególnie w okresie wakacji bardzo potrzeba.

3 KOMENTARZE

  1. Wstano, raniutko, chłopa przedmuchajo co jedzie do roboty (krajem, bokiem) czy co jeszcze nie zostało z nocy, to mu kwity zabiero, a gówniażerja z gaciami w kolanach i łysymi łebami dalej szaleje w starych bmw. Ale po co łapać młodego potencjalnego bandyte jak można stuknąć bezpieczną zwierzynę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here