„TRZEŹWY WEEKEND” NA DROGACH POWIATU TARNOBRZESKIEGO xnowe

1

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, przez trzy ostatnie dni, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze skontrolowali 1776 kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 7 nietrzeźwym kierowcom.

Od piątku do niedzieli, policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez trzy ostatnie dni, w ramach działań „Trzeźwy weekend”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 1 776 kierowców. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze ujawnili kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U jednego kierowcy badanie wskazało ponad 0,5 promila, pozostałych odpowie za popełnione  wykroczenie.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here