Utrudnienia w ruchu w związku z protestami rolników

4
Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

W najbliższy wtorek (20 lutego br.), na terenie miejscowości Durdy w powiecie tarnobrzeskim, odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez rolników. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać tarnobrzescy policjanci. Zalecamy korzystanie z alternatywnych tras przejazdu.

Od 20 lutego br. do 14 marca 2024 r., w miejscowości Durdy w gminie Baranów Sandomierski odbędzie się protest rolników. Zgromadzenie publiczne osób, będzie połączone z zablokowaniem ruchu przez samochody ciężarowe, osobowe oraz ciągniki rolnicze. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych.

20 lutego br. o godz. 11, droga wojewódzka nr 872 relacji Majdan Królewski – Baranów Sandomierski w miejscowości Durdy będzie całkowicie zablokowana.Planowany jest objazd drogą wojewódzką nr 985 relacji Tarnobrzeg – Mielec lub drogą krajową nr 9 relacji Radom – Rzeszów.

W najbliższy wtorek w godzinach od 10 do 14 w Kolbuszowej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinkach:

  • drogi krajowej nr 9,  od ronda Lubomirskich w kierunku ronda kpt. Józefa Batorego, a następnie drogi wojewódzkiej 875 od ronda kpt. Józefa Batorego  przez most im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do ronda im. Stanisława Mazana.

Powyższą trasą odbędzie się przejazd pojazdów  rolniczych w ramach zaplanowanego protestu. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych, które będą poruszać się wymienionymi drogami w obydwu kierunkach.

Zaleca się korzystanie z dróg alternatywnych.

Dla pojazdów ciężarowych:

  • ( DK9) Kolbuszowa ul. Wiktora, ul. ks.L.Ruczki, ul. Tyszkiewiczów, w kierunku DW875 Dzikowiec –Cmolas;
  • ( DK9) Cmolas-Mechowiec-Dzikowiec-Raniżów-Sokołów Młp., w kierunku DW 875, S-19;
  • (DW875) Kosowy – Hucina – Niwiska-Leszcze-Kamionka, w kierunku autostrady A4;
  • (DK9) Kolbuszowa Górna-DW987-Kolbuszowa ul. Piłsudskiego –  ul. Obrońców Pokoju – Niwiska – Kosowy – DW875;

Dla samochodów osobowych:

  • (DK9) Zarębki-Werynia-Kłapówka-Widełka;
  • (DW875) Świerczów – Kolbuszowa ul. Brata Alberta, Kolbuszowa ul. Obrońców Pokoju, ul. Piłsudskiego, Kolbuszowa Górna, kierunek rondo na drodze DW987;

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać tarnobrzescy policjanci. Funkcjonariusze apelują o zrozumienie i cierpliwość oraz stosowanie się do wydawanych poleceń.

/Policja

4 KOMENTARZE

  1. Protest ? Ustawka PiS a nie protest. Gdzie byli ci 'rolnicy' gdy za pisu ukraińcy drenowali Polskę od lewa do prawa

    anonim z tym swoim rozrzutnikiem gdzie będzie stał ? Obstawiam że w Majdanie, bo do kolbuszki trza by więcej paliwa stracić. A wtedy tylko jedną truskawę można by kupić…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here