Wszystkich Świętych – główne zmiany w organizacji ruchu

4
Zdjęcie autorstwa Hakan Erenler z Pexels

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Jak co roku, w okolicach wielu nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze i zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

GMINA NOWA DĘBA

  • Cmentarz, w m. Tarnowska Wola ( odcinek drogi krajowej nr 9). Postój pojazdów, będzie odbywał się częściowo na poboczu oraz na parkingu drogi P1116R w kierunku m. Alfredówka. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.
  • Cmentarz, w m. Chmielów (droga 1110R ). Obowiązuje znak zakaz zatrzymywania się po prawej stronie, jadąc od m.Tarnobrzeg. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
  • Cmentarz, w m. Jadachy (droga krajowa nr 9). Postój pojazdów, będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

TARNOBRZEG

  • Cmentarz Komunalny, ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Postój, odbywać się będzie na parkingu przy cmentarzu i na prawych pasie ruchu, na odcinku od skrzyżowania ul. Mickiewicza do ul. Granicznej. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się przed parkiem handlowym „Markpol”. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
  • Cmentarz, ul. Graniczna w Tarnobrzegu. Obowiązywać będzie tam jednostronny zakaz zatrzymywania się. Postój, będzie się odbywał na parkingu przy cmentarzu oraz przy ul. Granicznej. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
  • Cmentarz, oś. Wielowieś w Tarnobrzegu, (droga wojewódzka nr 723). Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Postój pojazdów, odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na ograniczone miejsca parkingowe osoby wybierające się na nekropolnie, prosi się o korzystanie z komunikacji miejskiej.
  • Cmentarz, oś. Sobów w Tarnobrzegu, (droga 1090R). Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Postój pojazdów, odbywać się będzie na parkingu, znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

4 KOMENTARZE

  1. „Zdejmijmy nogę z gazu, bo mamy dla kogo żyć. (…) Żeby znowu nie zwyciężyły brawura i ułańska fantazja”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here