W Nowej Dębie pojawi się odcinkowy pomiar prędkości

24
Fot. ilustracyjne

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na dostawę i montaż systemu do odcinkowego pomiaru prędkości. Na liście miejscowości w których mają pojawić się kamery widnieje również Nowa Dęba.

Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości, bo aż po 5 pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego. Po 4 GITD zamontuje w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim, pomorskim i małopolskim, 1 OPP stanie na terenie województwa opolskiego.

W przypadku Nowej Dęby system zostanie zamontowany na drodze krajowej nr 9. Monitorowany będzie odcinek Ks. Henryka Łagockiego 113 – Korczaka 16.

24 KOMENTARZE

 1. Przecież tu i tak się już nie da jechać a co dopiero jak będzie odcinkowy. Wydawanie pieniędzy w błoto ponieważ ma być obwodnica to po co wydawać bez celu pieniądze.

 2. Bardzo dobrze, ten pomiar jest potrzebny szczególnie przy szkole. Tirowcy (patelnie) jedzą jak idioci większość z nich to młodziany nie zdający sobie sprawy z tego jakiego kłopotu mogą narobić takim zestawem przekraczając predkosć.

 3. No geniuszu, właśnie tak, będzie czyli od ronda do Dębianki a szkoła jest tam gdzieś między nimi nie?

  Samo to że faktycznie czubki jezdza patelniami jest argumentem na ten odcinkowy pomiar.

 4. To forum zostało opanowane przez określoną grupę osób. Próżnych, nadętych pustostanów, o nadmiernie wybujałym ego. Po ilości wpisów (bo trudno nazwać to komentarzami) widać jak wielu ich jest i jak bardzo chcą tutaj zaistnieć… Chociaż odnoszę też wrażenie ze tak naprawdę to tylko kilka osób prowadzi „dialog” pod różnymi ksywkami. Ja myślałem ze jest to portal radyja, w którym to miałem rzec trzy słowa do ojca prowadzącego, ale jak widać , pomyliłem się…

  • Bo tam masz teren nie zabudowany. Widzę ze masz jakieś problemy psychiczne i je tutaj na forum wylewasz co chwilę.

  • Jak dla mnie to dobry pomysl ale uwazam ze moza by go dac nawet od statolia do debianki, to co czesto sie wyprawia po zjazdach z wiaduktu wola o pomste do nieba. Moze to wyhamowaloby zapedy kolbuszowskich rajderow i wszelkiej masci tirowcow poki nie bylo jeszcze zadnej tragedii

 5. Z moich obserwacji niebezpieczny jest odcinek od wiaduktu w kierunku miasta do pierwszej wysepki na przejściu dla pieszych na początku osiedla Poręby Dębskie. Następnie ruch jest wyhamowany dzięki częstym wysepkom i brakiem możliwości wyprzedzania i jazda przez miasto jest bezpieczna i płynna. To jest super ogranicznik dla piratów.
  Ale po przejechaniu ronda w kierunku osiedla Dęba już się zaczyna jazda ciężkim butem,niebezpiecznie jest w rejonie szkoły nr.3 i wjazdu na ul.Tetmajera z dziećmi do przedszkola,skrzyżowania z ul.Kolejową i Wojska Polskiego, słaba widoczność od strony miasta i Dębianki. Duża ilość sklepów przy DK9 w osiedlu,gdzie jest duży ruch kupujących.
  Dlatego też odcinkowy pomiar prędkości w osiedlu będzie hamulcem dla kierowców wanien,Tirów i młodych bezmyślnych,pragnących wyżyć się kierowców.
  Oby powstał szybko, bo na obwodnicę trzeba będzie poczekać jeszcze długo,szybko nie postanie a ruch jest coraz większy.Planowany odcinek ograniczenia prędkości jest przemyślany i mieszkańcy Dęby są za.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here