Wandale znad zalewu w rękach Policji

28

Dzięki skutecznej pracy policjantów z Nowej Dęby, odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech wandali. Kopiąc i szarpiąc za obudowę, zniszczyli skrzynki elektryczne oraz wiatę śmietnikową. Straty oszacowano na blisko 4 tysiące złotych. Mężczyźni w wieku 17 i 28 lat usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, akt oskarżenia przeciwko nim trafił do sądu. Przed sądem rodzinnym będzie odpowiadał też 16-latek.

Policjanci z komisariatu w Nowej Dębie zakończyli postępowanie w sprawie niszczenia mienia. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 17 i 28 lat. Natomiast sprawą nieletniego sprawcy czynu karalnego zajmie się sąd rodzinny.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 21 lipca br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Doszło tam do zniszczenia dwóch skrzynek elektrycznych zasilających wiaty rekreacyjne oraz śmietnika.

Policjanci prowadzący czynności procesowe ustalili, że sprawcy poprzez wyłamanie i pogięcie elementów konstrukcyjnych, uszkodzili zarówno skrzynki jak i wiatę śmietnika, powodując straty na łączną kwotę bliską 4 tys. złotych. Tego wandalizmu dopuścili się młodzi mężczyźni, którzy przechodząc przez tereny rekreacyjne, kopali w znajdujące się w pobliżu rzeczy i odrywali elementy ze skrzynek elektrycznych.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzn. Są nimi trzej mieszkańcy Nowej Dęby w wieku 16, 17 i 28 lat. Zostali oni przesłuchani i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. 17 i 28-latek usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Starszy z mężczyzn był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Sprawą 16–letniego sprawcy zajmie się sąd rodzinny.

Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

28 KOMENTARZE

  • Co tydzień po drugiej stronie basenu Bydło kosz na śmieci przewraca . Ciekawe czy w domu Bydło tak robi bo Inaczej Tych Gówniarzy nie można Nazwać . Kara musi być przykładna i surowa by to Bydło wreszcie Doceniało co Wolno czego Nie . W domu nie Nauczyli tego a do więzienia trzeba utrzymywać do Roboty nagonić od 7-15 7 dni w tygodniu

  • Kiedy będzie rozprawa i w którym Sądzie.. Wezmę wolne i pojadę na rozprawę będę Prosił Sędzię/nę/ o wymierzenie Prac Społecznych w Nowej Dębie . By Bydło zrozumiało i poprawnie się zachowywało w przyszłości . Bo Szlak trafia jak było tych Wakacji . Redaktorek obiecał się tym Bydłem zająć ale Wymiekł ……

 1. I nie powiązali tego z demolka na działkach, która to miała miejsce tej samej nocy?
  Po zniszczeniach na działkach widać było, ze to jakieś naćpane towarzystwo to zrobiło… ale po co… lepiej umorzyć i po sprawie.

 2. Nie mogę uwierzyć – w końcu w Polsce ściga się wandali.
  Byle tylko sąd nie zadecydował że ich czyny są „niską szkodliwością społeczną” i dał im zawiasy i pouczenie.
  Kara powinna być nieuchronna i szybka. Inaczej rodzi się patologia.

 3. A nie można ich tak normalnie spalić na stosie, powiedzmy na plantach… A i gawiedź by się ucieszyła…Wszak wyrok już zapadł. Wystarczy poczytać powyższe wpisy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here