Weekendowy bilans zdarzeń drogowych na terenie powiatu tarnobrzeskiego

1

W miniony weekend policjanci odnotowali 2 zdarzenia drogowe, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców i skontrolowali kilkudziesięciu uczestników ruchu drogowego. Wśród osób, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo, że wcześniej piły alkohol, byli kierowcy pojazdów osobowych oraz rowerzysta. Za popełnione czyny będą odpowiadać przed sądem.

  • W niedzielę tarnobrzescy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Okazało się, że po godz. 13, nietrzeźwy rowerzysta jadąc chodnikiem ul. Tarnobrzeską w miejscowości Stale, zasłabł, spadł z roweru i przewrócił się na chodnik rozbijając sobie głowę. Kierowca jednośladu nie dawał oznak życia i mocno krwawił. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali ratownicy medyczni, którzy opatrzyli mężczyznę. Okazało się, że jest nim 66-letni mieszkaniec gminy Grębów. Badanie urządzeniem wykazało u rowerzysty 2,38 promila alkoholu w organizmie.
  • Również wczoraj, po godz. 21, policjanci zostali wezwani na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, gdzie pieszy został potrącony przez volkswagena passata. Jak ustalili policjanci, 27-letni kierowca passata, jadąc od Mielca potrącił 34-letniego mężczyznę, który szedł środkiem drogi. Badanie urządzeniem wykazało w organizmie pieszego ponad 2 promile alkoholu. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala. Z relacji świadków wynika, że nietrzeźwy pieszy był wcześniej sprowadzany z drogi przez innych kierujących pojazdami, mimo to mężczyzna wrócił na jezdnię.
  • W sobotę przed godz. 18, policjanci ruchu drogowego interweniowali na osiedlu Mokrzyszów, gdzie został ujęty nietrzeźwy kierowca volkswagena caddy. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przyjechał volkswagenem na zakupy. Po wyjściu ze sklepu wsiadł do pojazdu i próbował odjechać z parkingu. Pijanego mężczyznę zauważył jeden z kierowców, który uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki. O całym zajściu zawiadomił policjantów. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 61-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, wkrótce zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
  • Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni kierowca hondy accord, którego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli na ul. Matejki w Tarnobrzegu w sobotę po godz. 22. Badanie alkomatem wykazało 2,21 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna oświadczył policjantom, że jechał do Szwajcarii , a wcześniej wypił tylko kilka piw. 49-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here