Weekendowych bilans zdarzeń drogowych

4

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego odnotowali 4 kolizje drogowe. Dwóch kierowców aut osobowych kierowało pojazdami mimo wypitego wcześniej alkoholu. Za swoje czyny będą opowiadać teraz przed sądem.

W niedzielę po godz. 10, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Do zdarzenia doszło na ul. Strefowej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Okazało się, że 30-letni mężczyzna kierujący audi był pijany. Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w jego organizmie.

 

W sobotę po godz. 22, policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w Siedleszczanach (powiat tarnobrzeski). Z ustaleń policjantów wynika, że 25-letni mężczyzna, kierujący mazdą, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze i koziołkując uderzył w drzewo, a następnie w przydrożny krzyż. Samochodem podróżowały jeszcze dwie osoby, które nie odniosły obrażeń i o własnych siłach wydostały się z auta. Policjanci ustalili, że 25-latek był pod działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 1,56 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce kolizji z udziałem zwierzyny leśnej. Do zdarzenia doszło przed godz. 17, w miejscowości Chmielów w gminie Nowa Dęba. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca toyoty, jadąc w kierunku Tarnobrzega, za przejazdem kolejowym, zderzył się z sarną, która nagle wbiegła na drogę. Dzikie zwierzę po zdarzeniu uciekło w zarośla. Ustalono, że kierujący toyotą był trzeźwy.

 

Do innego zdarzenia drogowego doszło w piątek przed po godz. 10, przed marketem spożywczym przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Mężczyzna kierujący seatem, podczas cofania, doprowadził do uszkodzenia peugeota. Policjanci ustalili, że kierowca seata był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

 

Także w piątek po godz. 14, funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Do zdarzenia doszło na ul. Kościuszki w Nowej Dębie. Będący na miejscu policjanci ustalili, że rowerzysta nie zachował należytej ostrożności podczas skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia z nissanem. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Rowerzysta za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here