Wszystkich Świętych – zmiany organizacji ruchu

21
Zdjęcie ilustracyjne

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych, na terenie naszego powiatu nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą policjanci. Działania rozpoczną się 28 października i potrwają do 2 listopada. Funkcjonariusze będą pomagać w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. W rejonach nekropolii pojawią się zmiany organizacji ruchu. Przed wyjazdem w kierunku cmentarza, warto zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach.

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich, zapewniać płynności ruchu, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych dróg powiatu tarnobrzeskiego oraz na drogach prowadzących do cmentarzy.

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Jak co roku, w okolicach wielu nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze i zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

GMINA NOWA DĘBA

Droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba – wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na poboczu oraz na parkingu drogi P1116R w kierunku m. Alfredówka. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy zakaz zatrzymywania się. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga 1110R w miejscowości Chmielów. Obowiązuje znak zakaz zatrzymywania się. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

Droga krajowa nr 9 w miejscowości Jadachy. Brak zmiany organizacji ruchu. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

 

21 KOMENTARZE

 1. W dzisiejszych czasach i przy takim klerze w Polsce to chyba lepiej być bezbożnikiem niż katolikiem . Jak widzę tych katolików – to jak nie rozwodnik , to pijak , to nawiedzony , to mściwy , to złodziej , oszust . Księza dzieci gwałcą , ludzi z ostatnich pieniędzy okradają . I czy to jest katalog katolika ???

  • Jak już, to DEKALOG,znawco kościoła katolickiego.
   W jednym masz rację ,,znawco” KK i być może katoliku.W miłości katolickiej do bliźniego.A wygląda ona tak:Kochaj bliźniego swego aż ostatnia koszula spadnie z niego.A jak spadnie z niego,bierz się za drugiego.
   AVE!!

 2. BRAWO!!! Gorące brawa należą się dla naszych kochanych funkcjonariuszy!!!

  Dopiero co czytałem newsa, że powiększa się załoga policji i co?
  Byliście dzisiaj na mszy na cmentarzu? Widzieliście, co tam się działo? Gdzie wy byliście? Aaa czekajcie, o 11 staliście pod blokiem na zakładach w waszej ulubionej miejscówce, jak zwykle gówno robiąc (chyba że piliście kawę to sorry) Nie wiem, kogo to pomysł, pewnie waszego przełożonego, jednak może pasowałoby podjechać na cmentarz i ogarnąć ruch? Ludzie klnęli na siebie, jechali z jednej strony drogą a drugą z lasu spotykając się mniej więcej na końcu asfaltowej drogi i ani w jedną, ani w drugą. Przechodnie musieli kierować za was ruchem, ludzie z wózkami nie mieli jak przejść-sodoma i gomora.
  Serio nikt z policji nie wpadł na pomysł, że może warto byłoby tam podjechać? Rok temu było dokładnie to samo.
  Skandal.

  • Zgłoś do Przewodniczącego Rady
   będzie Inicjatyw i w następnym roku się poprawi . Wspomnisz me Słowa

  • Ok. Policja policją. A czy nie warto pomyśleć przez nasze władze miejskie o zrobieniu tam parkingu. Wyciąć trochę lasu ( co teraz robi się nagminnie) i wreszcie zrobić parking przy cmentarzu. No, ale pewnie nie ma na to pieniędzy. A ludzie raz w roku trochę ponarzekają i…oby do następnego roku.

 3. nie piernicz kosciolowy! Ile i ktory ksiadz ci ukradl, ile dzieci ci zgwalcil. Przestepstwa wyliczone przez ciebie zglos do prokuratora a sady ukaraja tych katolikow z dzika rozkosza

 4. Robi, pomysł dobry, ale efekt widoczny tylko raz do roku. Władza nie miałaby czym się lansować, a piniondzów trza by było na to w ciul...

  Nawet się wpisuje w trend rządowy wycinania każdego drzewa, ale parking przy cmentarzu to takie mało widowiskowe na folderach reklamowych…

 5. A gdzie była policja ??? Policja stała schowana po krzakach z radarami – w krzakach z radarem mozna zarobic kasę do budżetu . Po co stać koło cmentarza i ruchem kierować jak wtedy kasy do budżetu sie nie zarabia .W polsce policja nie jest od pilnowania porządku na drogach i pomaganiu kierującym , w polsce policja to maszynka do zarabiania pieniędzy do budżetu . Są nawet sytuacje gdzie policja w polsce tak jakby wyłudza pieniądze na kierowcach

 6. Anonim – ty chyba śnisz , ile było pedofili w kościele a ile z nich zostało skazanych ?????? Jedyną karą jaką ponieśli to było przeniesienie na inną parafię

 7. KOSCIOLOWY piszesz bylo wiec ich juz ihc brak. Wiec jezeli wiesz gdzie pzebywaja pozostali spiesz sie z donosem. Wytrop jeszcze pedofili w pozostalych profesjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here