Zakończenie czynnej służby w PSP

0

26 października w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której z czynną służbą w Państwowej Straży Pożarnej pożegnał się asp. sztab. Mariusz Obara – zastępca dowódcy zmiany w JRG w Nowej Dębie.

Asp. sztab. Mariusz Obara służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął  w 1994 roku jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Po ukończeniu służby kandydackiej w 1996 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Tarnobrzegu na stanowisku dowódcy zastępu. W kolejnych latach służby zajmował stanowiska:  starszego operatora sprzętu specjalnego, dowódcy sekcji, a od  listopada 2011 roku zastępcy dowódcy zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie.

W czasie 24-letniej służby asp. sztab. Mariusz Obara był odznaczany za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, m.in.: srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, brązowym medalem „Za Długoletnią Służbę”, oraz Srebrną odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg przedstawił karierę służbową strażaka i podziękował za pracę w strażackich szeregach, życząc jednocześnie zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji nowych planów życiowych. Zwracając się do strażaka odchodzącego na emeryturę dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Robert Głaz, w imieniu wszystkich strażaków JRG wyraził słowa podziękowania za koleżeńską postawę i duże zaangażowanie w wykonywanie codziennych zadań służbowych w jednostce.
Na zakończenie uczestnicy uroczystości złożyli koledze Mariuszowi serdeczne życzenia oraz obdarowali go pamiątkowymi prezentami.

Informację sporządził: mł. bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: mł. bryg. Adam Smykla, KM PSP w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here