Zareagował, widząc pijanego kierowcę

3

2,7 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni mężczyzna, kierujący oplem astrą. Mężczyzna zajeżdżał drogę innym kierowcom i bez powodu gwałtownie hamował. Dzięki zgłoszeniu świadka, kierującego zatrzymali tarnobrzescy policjanci ruchu drogowego. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Niecodzienną sytuację przeżył wczoraj 33-letni kierowca hyundaia. Jadąc drogą krajową nr 9, w miejscowości Chmielów, został wyprzedzony przez opla astrę. Kierowca pojazdu zaczął wykonywać niebezpieczne manewry, zajeżdżał mu drogę, przyspieszał, a po chwili gwałtownie hamował. Zgłaszający cały czas jechał za samochodem. Po chwili opel zatrzymał się na jednej posesji i z auta wysiadł mężczyzna, świadek wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna o całym zdarzeniu poinformował policjantów.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile.

Nietrzeźwy kierowca, za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy:

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here