Zażalenie pijanego kierowcy odrzucone przez Sąd. Czeka go 3 miesiące odsiadki

11

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zatrzymali podejrzanego 29-letniego mieszkańca Nowej Dęby, który 2 lipca br., wsiadł pijany za kierownicę opla i spowodował wypadek drogowy. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty, ustalili, że w przeszłości był on dwukrotnie karany za kierowanie samochodem na „podwójnym gazie”, miał także dożywotni zakazu prowadzenia pojazdów.

O sprawie informowaliśmy  na początku lipca 2021 r., gdzie ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 29-letni mężczyzna, kierujący oplem combo, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym audi.

W poniedziałek, 19 lipca br., sąd rozpatrzył zażalenie prokuratora rejonowego w Tarnobrzegu na postanowienie o niestosowaniu tymczasowego aresztowania podejrzanego, 29-letniego mieszkańca Nowej Dęby. Wczoraj, Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka, na okres 3 miesięcy.

11 KOMENTARZE

 1. No, ile go czeka odsiadki to jeszcze nie wiemy. Zadecyduje sąd. Natomiast 3 miesiące to typowy polski areszt tymczasowy. Taki „na wszelki”. Mało gdzie stosowany na świecie za wyjątkiem mroderstw a i to w przypadu gdy praktycznie nie ma wątpliwości co do sprawcy.
  Trzy miesiące czekania w więzieniu na rozprawę która ma zadecydować o winie i ewentualnej karze.
  A większość uważa to za normalne.
  Super… Ot i mentalność polskiej kasty sędziowskiej. Wsadzimy a potem się zobaczy…

  PS. Nie że nie jestem za surowym karaniem. Tyle że dopiero po wyroku. W Polsce na odwrót – najpierw więzienie „wydobywcze” bez wyroku a potem daje się karę dokładnie taką ile przesiedział w areszcie żeby nie móc skarżyć sądu za niewinne posadzenie, zawiasy i do domu.

  • Skończ już temat a nie rozgrzebujesz stare sprawy .Nie znasz prawy zakończ już swoją wypowiedz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here