Dłuższe wakacje. Jest projekt zmian w organizacji roku szkolnego

3

Ze względu na Boże Ciało rok szkolny będzie mógł kończyć się w środę, a nie w piątek – jest już projekt zmian rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia zmieniający termin zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Został on właśnie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

Zgodnie z nim w tym roku środa, 19 czerwca, a nie piątek 21 czerwca będzie ostatnim dniem zajęć szkolnych. Dzięki temu po Bożym Ciele, które przypada 20 czerwca, uczniowie nie będą musieli wracać do szkoły po świadectwa.

Propozycja MEN zakłada, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły – tak jak teraz – w najbliższy piątek po 20 czerwca. „Wprowadzamy natomiast zasadę, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku” – wyjaśnia resort. „Zmieniamy przepisy odpowiadając na prośbę rodziców, uczniów i środowiska oświatowego” – podkreśla.

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę. Rozporządzenie ma wejść w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw. Projekt TUTAJ.

/PAP

3 KOMENTARZE

  1. I znowu nieroby będą pracować krócej… wywalić to leserstwo na zbity leb… niech ida do Biedronki pracowac to zobacza co to prawdziwa robota!!!11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here