Nowa ekopracownia służy już uczniom nowodębskiego technikum

6

Ekopracownia, jakiej nie powstydziłyby się wyższe uczenie, powstała w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie, czyli w popularnym technikum. Jej uroczyste oddanie do użytku zorganizowano pod koniec października,  a gościem tej uroczystości był Bogusław Kida, wiceprezes Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na otwarcie pracowni przybyli też przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, czyli starostwa powiatowego, na czele ze starostą Jerzym Sudołem i jego zastępcą Jackiem Rożkiem.

– W skład pracowni wchodzi sześć stanowisk, na każdym z nich uczniowie ćwiczą różne zagadnienia – opowiadał  nauczyciel przedmiotów technicznych Paweł Garboś. – Mamy tu pompę ciepła, stanowisko fotowoltaiczne, na którym dowiedzieć się można dlaczego panele mają kolor czarny, nie biały (wszystko dlatego, że kolor czarny nagrzewa się szybciej niż biały), jest też elektrownia wiatrowa i stanowisko do badania akumulatorów.

Pracownię wykorzystują już uczniowie klas trzecich o kierunku automatyka.

Nowodębska ekopracowania jest jedną z 25 powstałych na Podkarpaciu pracowni, które dofinansował WFOŚ i GW.  Kosztowała 85 tysięcy złotych. 90 procent wydatków stanowiła dotacja z WFOŚ i GW.

Źródło: Powiat

6 KOMENTARZE

  1. Nie wszyscy klienci Biedronki wiedzą, że szuflada na pieczywo ma ukrytą funkcję. Poznaj ten trik, a ułatwisz sobie życie

    Otóż w prawym górnym rogu szuflady jest uchwyt. Po jego przesunięciu zyskamy możliwość wysunięcia pojemnika i wyjęcia pieczywa. Prawda że to ekscytujące ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here