PRZEDSZKOLA I ŻŁOBEK JESZCZE NIE ZOSTANĄ OTWARTE!

19

Rząd przyjął stanowisko o otwarciu przedszkoli i żłobków od 6 maja, lecz pozostawił decyzję o wprowadzeniu w życie tej możliwości lokalnym samorządom. Burmistrz Wiesław Ordon po przeprowadzeniu rozmów z dyrektorami placówek oświatowych podjął decyzję o nie otwieraniu przedszkoli i żłobka.

Analizując skomplikowaną sytuację epidemiologiczną w naszym mieście, spowodowaną ostatnimi zdarzeniami w szpitalu i DPS (dziś sytuacja jest optymistyczna), w porozumieniu z dyrektorami przedszkoli, szkół i żłobka, burmistrz zdecydował o tym, że 6 maja placówki publiczne nie zostaną uruchomione na zajęcia opiekuńcze dla naszych dzieci.

Przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia trwać będzie kwarantanna wielu naszych mieszkańców,  podopiecznych, pacjentów, czekamy na kolejne badania pracowników wspomnianego szpitala i DPS. Nie chcąc decyzją o otwarciu palcówek stworzyć sytuacji zagrożenia, jednocześnie burmistrz wydał zalecenia dotyczące przygotowywania się placówek do otwarcia w późniejszym czasie. Dyrektorzy mają zapoznać się z zapotrzebowaniem rodziców na organizację zajęć dla dzieci, będą opracowywać zasady pracy placówek w tym szczególnym czasie, będą je przygotowywać na przyjęcie milusińskich. Samorząd ze swej strony będzie przygotowywał otocznie przedszkoli i żłobka do ich otwarcia.

– Będziemy analizować sytuację i w najbliższym dogodnym terminie placówki zostaną otwarte, jeśli ona będzie korzystna dla naszej społeczności – skomentował obecny stan burmistrz W. Ordon. O swoim stanowisku poinformował na dzisiejszej sesji radnych Rady Miejskiej.

/UMiG

19 KOMENTARZE

  • A czy to pewna informacja bo na ich stronie nie ma podane żeby mieli otwarte ??
   Nigdzie nie dostałam informacji ze otwierają 6 maja.

 1. Tak jasne niech nauczyciele dalej siedzą w domach!!! I biorą kasę za nic… Ja mogę otrzymywać 80 procent wynagrodzenia bo nie mogę pójść do pracy.

  • Nie wsadzaj wszystkich do jednego worka. Nie obrażaj nauczycieli, którzy według Ciebie ,,nic nie robią”, bo tak naprawdę praca zdalna absorbuje dużo więcej czasu.
   Ja pracuję zdalnie mając obok dwoje dzieci, ktore również pracują
   i radzą sobie doskonale.
   A jak Ty zarabiasz na życie? …. Aaaa już wiem, robota papierkowa na budowie. Trzepanie worków po cemencie. Nie siedzisz w czyjejś skórze, to nie zabieraj głosu
   o czyjejś pracy.

  • @KkK,zapraszamy pracujący zdalnie „yntelygencie”na budowę będziesz przez 12-to godzinną dniówkę trzepał worki po cemencie.Wiedz o tym że ten pogardzany przez Ciebie przestawiciel zawodu budowlanego jest często stokroć bardziej inteligentyny od osobników Twojego pokroju.Narobiło się „yntelygentów”po licencjacie z ułamkową wiedzą i jedynym co musieli robić to opłacać czesne w terminie.Ewentualnie kilka razy opłacać egzaminy gdyż wiedza nie chciała trafić do główki.Przepraszam za moje słowa te osoby po licencjacie które faktycznie zdobyły tytuł i wiedzę gdyż sytuacja finansowa nie pozwoliła im na dzienne studia.Takich osób jest niewielki procent i mam do nich głęboki szacunek. Natomiast wszelkiej maści „yntelygentów” mam głęboko w…..poważaniu.

  • Ty nygusie ty chcesz zrec a Nauczycielom juz nie wolno, skad sie biora tak szurnieci?

  • Chcesz to idź do pracy wynajmij sobie opiekunkę..Ciekawa jestem jak by wydarzyła sie tragedia to gdzie była by trwoga kak gdzie do boga.

 2. Jestem nauczycielem zamień się po 2 dniach będziesz mieć dość nauki zdalnej …..proszę pochopnie nie komentować, bo są nauczyciele i nauczyciele

 3. Nie! Nie jestem nauczycielem.
  Tak! Mam szacunek dla każdego zawodu!
  Proszę! Proszę o czytanie ze zrozumieniem, albo nie zabieranie głosu.
  Pozdrawiam INTELIGENTA

 4. Kiedy skończy się w końcu ten cyrk z tą „epidemią”? Skoro przedszkola zamknięte to trzeba rodzicom płacić zasiłek opiekuńczy za siedzenie w domu. Zobaczycie, za pól roku odbije Wam się czkawką ten wirus. Kryzys gospodarczy zabije dużo więcej ludzi i zobaczymy co wtedy będziecie gadać. Na polskich drogach średnio ginie codziennie 11 osób w wypadkach. Czy do cholery ktoś zamyka drogi i autostrady z tego powodu? Ludzie zacznijcie w końcu myśleć.

  • Rodzicom żałujesz, a pseudo przedsiębiorcom samozatrudnionym nie?

 5. Do Admina.
  Proszę aby osoby, które piszą komentarze, niekiedy nawet obraźliwe, miały szansę na zalogowanie się i podpis.
  Co Admin na to???
  Bo najbezpieczniej być incognito!

  Po drugie. Śmiem domniemać
  i jestem o tym nawet przekonana, że większość komentarzy wstawiaja jedne i te same osoby. Kto? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Daleko szukać nie trzeba.
  Pamiętajcie! Karma prędzej czy później wróci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here