Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia i nagrody dla nauczycieli

12

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie miała miejsce uroczystość z udziałem nauczycieli i pracowników oświaty. Obecni byli również: burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, z-ca burmistrza Leszek Mirowski, dyrektor Biura Obsługi Jednostek Samorządowych Renata Bal, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektiarenko, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Hubert Kopeć, prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie Kazimierz Wąsik oraz członek zarządu NSZZ „Solidarność” w Nowej Dębie Beata Kubicka. Wszystkich gości przywitała pani Iwona Strojek dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, a następnie głos zabrał burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba – Wiesław Ordon. W swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom w dniu ich święta. „Dziękuję za krzewienie wiedzy i za osobiste zaangażowanie w wykonywaną pracę, za profesjonalizm, kształtowanie postaw i wartości wśród młodych ludzi, za życzliwość i współpracę z różnymi środowiskami. Życzę wytrwałości oraz wielu sukcesów na ścieżce kariery zawodowej, by każdy dzień pracy przynosił satysfakcję i stanowił realizację ambicji oraz był powodem do dumy”. Gratulacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli także z-ca burmistrza Leszek Mirowski, prezes ZNP Kazimierz Wąsik, członek zarządu NSZZ „Solidarność” Beata Kubicka i przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Hubert Kopeć.  Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przez panią Agatę Koper nauczyciela Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli, która uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego uroczystego ślubowania.

Podczas dalszej części uroczystości burmistrz Wiesław Ordon, z-ca burmistrza Leszek Mirowski, dyrektor Renata Bal oraz przewodniczący Hubert Kopeć wręczyli nagrody dla nauczycieli. W tym roku otrzymali je: Aldona Bal, Anna Czerwiec, Elżbieta Kaczak, Anna Kołodziejczyk, Monika Żurek-Tabor – nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, Renata Szpunar – Wicedyrektor i Ewa Markowicz-Zając Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, Grażyna Bilińska, Wiesław Szczur, Dorota Taraszka – nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, Magdalena Gerba – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli, Edyta Furtak-Buś i Anna Sadecka – nauczyciele Przedszkola Nr 1 w Nowej Dębie, Andrzej Majkut i Damian Wdowiak – nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jadachach, Bernarda Głowacka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jadachach, Mariusz Koper – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Chmielowie, Beata Metryka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Cyganach, Jolanta Styga i Ala Tarnawska – nauczyciele Przedszkola Nr 5 w Nowej Dębie.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu Duda Dance – grupa reprezentacyjna tańca towarzyskiego, Art Dance i występy wychowanków Studia Muzyki Rozrywkowej „eMKA” w Nowej Dębie. Po cześci oficjalnej nastąpił poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości.

BOJS

12 KOMENTARZE

    • On nie musi, bo się uczył i ma lepszą pracę niż twoje rozrzucanie gnoju po polach. Ty, abyś ludzi nie straszył, musisz nosić

    • Pani Iwona Gadomska to wspaniała i wyjątkowa nauczycielka. Swoją pasją i zaangażowaniem, niejednego opornego zaraziła miłością do matematyki. Mnie również.

  1. Nie przesadzajmy z tą gloryfikacją osób wykonujących jedynie swoją pracę w ramach zobowiązań wynikających z umowy o pracę określającą ilość godzin oraz stawkę , czyli jak w każdym innym zawodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here