Burmistrz zarządził konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu

26
Pixabay

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu w naszej miejscowości. Do 13 czerwca 2018 roku, każdy pełnoletni mieszkaniec naszej miejscowości będzie mógł zająć stanowisko w tej sprawie. Ostateczne decyzje będą należały do Rady Miasta.

Konsultacje dotyczą dwóch kwestii. Pierwsza dotyczy ilości punktów sprzedaży alkoholu na terenie miasta i gminy Nowa Dęba i w tym miejscu władze miasta proponują następujące rozwiązanie, którego odzwierciedlenie znajduje się w poniżej zacytowanym tekście projekcie uchwały:

Ustala się maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych:

1) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży zawierających:
a) do 4,5% alkoholu oraz na piwo w ilości 50,
b) powyżej 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) w ilości 40,
c) powyżej 18% w ilości 43.

2) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży zawierających:
a) do 4,5% alkoholu oraz na piwo w ilości 20,
b) powyżej 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) w ilości 15,
c) powyżej 18% w ilości 15

Druga kwestia dotyczy dozwolonych godzin handlu alkoholem na terenie naszej gminy.  I tutaj władze miasta zaprojektowały następujące rozwiązanie:

Ustala się ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży prowadzonej między godziną 22:00 a 6:00 dla terenu gminy.”

W konsultacjach można wziąć udział na dwa sposoby. Pierwszy to wypełniając ankietę internetową na stronie urzędu miasta, a drugi wypełnić te samą ankietę w wersji papierowej i złożyć ją w Urzędzie Miasta.

W kwestii pytania nr 1 można głosować —-> TUTAJ <——

W kwestii pytania nr 2 można głosować —-> TUTAJ <——

26 KOMENTARZE

 1. Pan burmistrz niech się zajmie budową bloku a nie prohibicją. Już raz taka uchwała przeszła a gminę w Teleexpressie pokazywali.

  • mam nadzieje że radni i burmistrzowie wezmą pod uwagę konsultacje społeczne i wynik głosowania! !!!!!!!!

  • Majdan również nie zarobi ponieważ tam rownież obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6 :D

 2. Dlaczego w Tarnowskiej woli sobie burmistrz sklepu nocnego nie otworzy niech spróbuje jak się mieszka przy takim sklepie jak pod oknem całą noc żule obradują i swoje żale wylewają jak to im jest źle .

  • ja proponuje społem pozabierać koncesje na alkohol i nie będzie niczego :) a najlepiej w całej Dębie zabrać a czemu by nie . ludzie litości ……

 3. Pić to trzeba z głową!!! Po kielichu i do domu!!! Małolaty najeban… wariują nocą biegają z nożami i wykrzykują w nie bo głosy do samego szatana „Miłość miłość w Zakopanem…” Jestem za ograniczeniem sprzedaży alkoholu pełną gębą.

  • kto wydał koncesje nowemu alkoholowemu obok urzędu ile temu 1 czy 2 m-ce temu – a teraz będą zabierać , puknijcie się w głowę . a potem pozwy i sądy . straż miejska i policja jest od utrzymywania porządku a nie właściciel sklepu który co dopiero dostał przez te same władze koncesje.

  • a kto mu chce zabierać koncesję ? przecież sklep może mieć otwarty 24 h tylko nie będzie mógł sprzedawać alkoholu pomiędzy 22 a 5;30

  • Niech Pan Burmistrz zobaczy co sie dzieje nad Zalewem w późnych godzinach wieczorowych. Ryki i pijackie wrzaski mlodzieży. Zalew pełen butelek po alkoholu, zniszczone ławki i pojemniki na smieci. Sklep nocny z alkoholem jest w dębie nie potrzebny, poczekajmy aż stanie się nieszczęście. Panowie radni Wy tego nie widzicie ????

 4. Tomasz. Jestem mieszkanicem tego zapomnianego i upadającego miasta. Taką sytuacje mamy właśnie dzięki P. Burmistrzowi i jego poplecznkom. Oni uważają ze o godzie 22.00 miasto powinnio iść spać gdyż tak nakazał ksiądz i powinni robić dzieci aby zwiększył się przyrost w tym wyludniającym się mieście. Już w tej chwili doprowadził Pan swoją polityką do wyludnienia i wyjazdu młodzieży. Zadam pytanie. Co ta młodzież ma robić w tym mieście skoro tutaj nic nie ma, poza laskiem i parkiem. Może by pan coś zorganizował dla młodzieży w weekendy a wtedy skończyłby się problem alkoholu. To że jest zakłócana cisza nocna to prawda. Ale co robią panowie strażnicy . Ile razy interweniowali. ? Chyba że interwencją można nazwać łapanie staruszek na przejściach /. Proszę wyrzucić straż miejska a dać pieniądze policji i problem zakłócania porządku zostanie zlikwidowany, tym bardziej że teraz całe miasto może być strefą publiczną w której można zakazać spożywania alkoholu. Straż miejska w tym mieście nie daje się do niczego. Może P. Burmistrz przedstawi społeczeństwu ile razy ona interweniowała w parku lub w lasku po godzinie 22. Myślę że w tym czasie czekali tylko aby im się skończyła słuzba. Reasumując to wszystko uważam że należy przywołać do porządku straż miejską, dać młodzieży zainteresowanie a problemy znikną same.

  • ten sposób utrzymują swoje rodziny. Rachunki są podnoszone bo Dęba jest zadłużoną a czy Pan Burmistrz zdaje sobie sprawę z tego że ludzie w takich sklepach pracują i to pozwala innym na opłacenie rachunków które on podnosi. Dlaczego Pan Burmistrz nie weźmie opinii młodych ludzi tylko trzyma stronę kościoła która na każdym kroku czegoś zabrania za nie długo to ksiądz będzie musiał wyrażać zgodę na współżycie małżeńskie żenada co teraz się dzieje. Księża prawią morały s coraz więcej księży to pedofile czemu o tym nie wspominają tylko robią temat tabu s starsze osoby jeszcze bronią a Burmistrz popiera.. Panie Burmistrzu proszę wziąć pod uwagę opinie młodych ludzi a nie tylko starszych. Wcale się nie dziwię że młodzież z dęby wyjeżdża ponieważ ich zdanie się nie liczy tylko tych starszych… Dla mnie osobiście to żenada wprowadzania takiego zakazu ponieważ jest wiele innych spraw za które Pan Burmistrz się powinien wziąć np za straż miejska i za tych co śpią na plantach i ludźmi którzy nie mają domów lub mają ciężką sytuację rodzinną takim osobom trzeba pomóc a nie zajmować się pierdolami zorganizowaniem coś dla młodzieży a nie tylko seniorów!!!!!!

  • Straż miejska nie zainterweniuje bo woli mandaty wypisać bez powodu a za tych co siedzą na plantach i śpią gdzie się chodzi z dziećmi się nie wezmą..  co ma zakaz handlu alkoholu wspólnego z tym co ludzie robią po pijanemu. Wcześniej nie było na dębie sklepu otwartego całą noc i również były problemy i również bylo zakłócanie ciszy. A Pan Burmistrz zamiast organizować jakieś senioriady i różańce na plantach mogłby zorganizować coś dla dzieci i młodzieży i tym się zająć a nie jakimiś zakazami. Najlepiej wprowadzić chore zakazy gdzie ludzie z tego żyją i w ten sposób utrzymują swoje rodziny. Rachunki są podnoszone bo Dęba jest zadłużoną a czy Pan Burmistrz zdaje sobie sprawę z tego że ludzie w takich sklepach pracują i to pozwala innym na opłacenie rachunków które on podnosi. Dlaczego Pan Burmistrz nie weźmie opinii młodych ludzi tylko trzyma stronę kościoła która na każdym kroku czegoś zabrania za nie długo to ksiądz będzie musiał wyrażać zgodę na współżycie małżeńskie żenada co teraz się dzieje. Księża prawią morały s coraz więcej księży to pedofile czemu o tym nie wspominają tylko robią temat tabu s starsze osoby jeszcze bronią a Burmistrz popiera.. Panie Burmistrzu proszę wziąć pod uwagę opinie młodych ludzi a nie tylko starszych. Wcale się nie dziwię że młodzież z dęby wyjeżdża ponieważ ich zdanie się nie liczy tylko tych starszych… Dla mnie osobiście to żenada wprowadzania takiego zakazu ponieważ jest wiele innych spraw za które Pan Burmistrz się powinien wziąć np za straż miejska i za tych co śpią na plantach i ludźmi którzy nie mają domów lub mają ciężką sytuację rodzinną takim osobom trzeba pomóc a nie zajmować się pierdolami zorganizowaniem coś dla młodzieży a nie tylko seniorów!!!!!!

  • ……”Najlepiej wprowadzić chore zakazy gdzie ludzie z tego żyją i w ten sposób utrzymują swoje rodziny…..”
   @Kroliczek,dorabianie się na
   sprzedaży alkoholu nie powinno mieć miejsca dlatego popieram działania burmistrza w tym temacie.
   Czy nie dociera do Twojego móżdżku ile tragedii,problemów stwarza niczym nie ograniczony dostęp do alkoholu?Cóż,widocznie profity ze sprzedaży tego świństwa się urwą i dlatego piszesz elaboraty na info….

  • Przepraszam lecz problem alkoholu zawsze był i będzie więc co ma piernik do wiatraka…. Ktoś kto będzie chciał się napić to i tak zdobędzie alkohol czy będą sklepy zamknięte czy nie. Zadna praca nie hańbi burmistrz podnosi czynsze i wszystko drożeje ktoś komu się nie chce pracować i żyje na zasiłkach oraz bierze 500 plus to ma gdzieś prace. Nie każdym przysługują zasiłki i ludzie szukają pracy by utrzymać rodzinę. A jak człowiek nie potrafi pic z umiarem czy też ma jakieś chore jazdy po alkoholu to niech się zgłosi z tym problemem do lekarza. To ktoś sobie stwarza sam problem kto nie potrafi pic z głową.

 5. Tebinowej, Redziakowi, 24H, Pub -y, Pizzerie Wszystkim zabrac. Gmina Majdan Królewski zarobi. A co do Strazy miejskiej to oni sie boja podejsc do tych co spia na miesciea jak juz podejda to grzecznie do domu odwiazą. A na burmistrza niech jakis Klecha kandyduje gwarntuje 100 % poparcia przez panie z Rózy Różancowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here