Namawiali do wyboru nowodębskich szkół średnich

23

Przedstawiciele starostwa powiatowego na czele ze starostą Jerzym Sudołem oraz dyrektorzy powiatowych szkół średnich: Robert Suska z ZS nr 1 w Nowej Dębie i Iwona Strojek z ZS nr 2 , także w Nowej Dębie,  ruszyli na spotkania z rodzicami uczniów szkół podstawowych. Cel jest jeden: Chodzi o to, by uczniowie wybrali właśnie te szkoły.

Dlaczego nie powinni szukać szkół odległych od swoich domów? Argumentów podczas spotkań było wiele. Jednym z nich był np. ciepły obiad u mamy – to argument jednego z radnych powiatowych podczas spotkania z rodzicami uczniów szkoły podstawowej w Tarnowskiej Woli.

Ale nie tylko o ciepły obiad tu chodzi, ale też o jakość kształcenia, bo jak przekonywali dyrektorzy obydwu placówek, nie różni się ona niczym od innych szkół, w znacznie większych miastach, a czasem nawet ją przewyższa.

– Możemy się pochwalić stuprocentową zdawalnością matur w roku 2018 i 2019 – mówił Robert Suska, dyrektor popularnego liceum. – Jesteśmy położeni w centrum miasta, mamy świetne obiekty sportowe, nasi uczniowie są u nas bezpieczni, a ponadto, w szkole panuje miła, rodzinna atmosfera – to krótka lista przemawiająca za wyborem właśnie tej szkoły.

Iwona Strojek, dyrektor ZS nr 2, czyli dawnego technikum, zachęcała do nauki w jej szkole, bowiem, jak wyliczała, kierunki nauczania są tam dostosowane do rynku pracy, najlepsi uczniowie zaraz po szkole mają szansę na zatrudnienie dzięki umowom podpisanym z największymi pracodawcami w nowodębskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Opowiadała też o płatnych praktykach zawodowych, możliwości zagranicznych wyjazdów na praktyki m. in. w Hiszpani, czy w Niemczech i zwiedzaniu świata łącznie z wizytami w parlamencie europejskim.

Gdyby ktoś z rodziców miał jeszcze wątpliwości, starosta Jerzy Sudoł zapewnił, że starostwo zapewni najlepszym uczniom stypendia, wszystkim dojeżdżającym do szkól częściową refundację kosztów podróży, a także zadba o dofinansowanie tych placówek oświatowych, tak by jak najlepiej służyły uczniom. Przypomniał też, że obie szkoły mają długą, kilkudziesięcioletnią tradycję, a ich absolwenci odnieśli sukcesy w różnych dziedzinach, od sportu, po naukę, kulturę, oświatę i samorządność.

23 KOMENTARZE

 1. nie wiem gdzie odbyło się to spotkanie, ale jeżeli ta klasa jest utrzymywana ze środków starosty to powinno być darmowe muzeum jak wyglądały klasy w XIX w.o co tu chodzi ? chcesz rozwijać to inwestuj w budynek i ludzi panie nauczycielu.

 2. Z czym do ludzi? Jaka zdawalność w jedynce? Przecież tam maturę zdaje kilka osób, to wiadome, że 100%. Trzeba wpierw dyrektora zmienić

 3. Ten artykuł jest ze strony publikanta zabarwiony bardzo negatywną sugestią – która była sugerowana już kilka lat temu na stronach tej informacyjnej redakcji w dobie tzw. kryzysu edukacyjnego w N. D!? Temat po czasie powraca jak przedwyborczy bumerang – totalna krytyka bez podpowiedzi i sugestywnych rozwiązań!!! Panie redaktorze – szanujmy się nawzajem??? Przypominam o obietnicach Pana „Kierowników” np. odnosnie remontu „szpeczacej fontanny” która jest o wiele tańsza i łatwiejsza do realizacji jak odbudowa renomy szkolnictwa w N. D???

 4. Jak się ma ta zdawalność stu procentowa w obliczy oficjalnych danych udostępnionych przez OKE Kraków ?

  „Nazwa szkoły – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego
  Miejscowość – Nowa Dęba
  Ulica Numer – M. Reja 7
  Publiczna/Niepubliczna – T
  Liczba zdających wszystkie przedmioty obowiązkowe – 23
  Zdawalność po wszystkich sesjach 2019 r. – 96%
  Organ prowadzący – Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu ”

  Czyżby Pan dyrektor „mijał się z prawdą” ?

  • w roku 2019 do matury podeszło 23 TEGOROCZNYCH, tzn z 2019 absolwentów LO. Wynik zaniżył zdający, który nie kończył szkoły średniej w 2019.

 5. To już wynająć łudzi młodszych nawet za pieniądze się nie dało żeby to oni zachęcali młodzież ?Żeby zrobić razem z uczniami reklamy tych szkół tak jak kiedyś w szkole za kościołem na Łagockiego dzieci nagrały teledysk? Wrzucić to później na strony szkół, na Leliwę zrobić reklamę. Tak by było najlepiej, a nie stare dziadki łażą o straszą.

  • a co sa teraz dobre uczelnie ??? , teraz każdy może studia skończyć i to nawet medycynę, wystarczy , ze ma kase

 6. zresztą żeby studiować medycynę to szczególnych zdolności oprócz kucia , kucia i raz jescze kucia nie są zbyt potrzebne

  • Agnieszka to ty znowu tu piszesz,lusterko i mycie zębów ci zostało,dont speak no more

 7. Przecież TA SAMA EKIPA parę lata temu tez sprawowała władze i co zrobila NIC , dzieci pojechały do innych miast , obok p.Ordona to jedynie ten Pan jest nowy i tylko On nie ponosi odpowiedzialności za stan faktyczny, Pan Kołodziej jeszcze coś rozdaje dlaczego wcześniej tego nie robił,a może wina jest w dyrektorach szkól kto odpowie , może czas na zmiany

 8. Wszyscy rodzice, którzy w tej chwili posyłają swoje dzieci do szkół podstawowych w Nowej Dębie niech nie maja złudzeń, że w szkołach średnich w Nowej Dębie będzie inaczej. Kto chodzi ten wie o co chodzi…

  • Może niech niektórzy z tych rodziców najpierw wpoją swoim pociechom nawyk solidnego podchodzenia do obowiązków szkolnych

 9. 100% zdawalność ? – o ile ktoś nie zostanie przekonany do nie zaliczania matury z powodu możliwości że mógłby zaniżyć poziom placówki.
  „Miła atmosfera” – chyba tylko na konferencjach w pokoju nauczycielskim przed końcem semestru, i obrabianiem 4 liter każdemu uczniowi.
  „bezpieczeństwo” – tego na pewno ta szkoła nie gwarantuje. Nawet jeśli dzieci są gnębione, a nauczyciele o tym wiedzą, nikt nie interweniuje.

 10. Panie Suska proszę zwrocić uwagę na słowa pana pracowników w momencie gdy dzieci odchodzą z nowo reaktywowanego liceum,cyt.a niech odchodzą lepiej dla szkoły, matematyka się kłania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here