Nowe narzędzie pomoże uczniom i pracodawcom

2
Na zdjęciu IWONA STROJEK (pierwsza od lewej)

Już niebawem ruszy nowa platforma internetowa, która pomoże uczniom szukającym pracy i pracodawcom, którzy chcą zatrudniać uczniów. Projekt i nazwa już są.

„Pracujący uczeń”,  bo tak ma się nazywać nowa platforma, ruszy w wakacje.  Póki co, pomysłodawczyni projektu, Iwona Strojek, dyrektor Zespoły Szkół nr 2 w Nowej Dębie, wspólnie z Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną,   w miniony czwartek, 14 marca, zorganizowała  konferencję dotycząca nowej jakości kształcenia zawodowego, gdzie przedstawiła podstawowe założenia projektu.

– Od lat rozwiązuję wszystkie problemy komunikacji pomiędzy naszymi uczniami a pracodawcami – mówi Iwona Strojek. – Dlatego postanowiliśmy tę drogę skrócić  do minimum i tak zrodził się pomysł platformy, która na poziomie szkoły średniej jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem.

Na platformie uczniowie i absolwenci będą mogli się zalogować i zamieszczać informacje o sobie, pracodawcy zaś będą mogli publikować swoje oferty zatrudnienia.

Pomysł spodobał się obecnym na konferencji uczniom, przedstawicielom firm ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz staroście tarnobrzeskiemu, Jerzemu Sudołowi.

– Gratuluje pani dyrektor tej inicjatywy – powiedział obecny na konferencji starosta. – Szkoła musi nadążać za tym, co dzieje się w świecie, żyjemy przecież w erze cyfrowej.

W programie konferencji znalazły się też informacje dotyczące roli pracodawcy w kształceniu zawodowym i informacje dotyczące zatrudniania młodocianych pracowników.

2 KOMENTARZE

  1. Jaka to innowacja? Przecież takie rozwiązania istniały w latach 80. i wcześniej. Pracownicy młodociani byli zatrudniani na etapie szkoły zawodowej z umową o pracę, a nie jak dzisiaj na stażu.

  2. Mala roznica..bo loguja sie przy pomocy mediow spolecznosciowych lub innego konta internetowego..
    Te dane sa juz tylko dla wybranych choc oficjalnie chronione i niedostepne..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here