Relacja z II Ogólnopolskiej Wystawy Królików Wiedeńskich

1

Po raz kolejny Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Gminą Nową Dęba udzieliło wsparcia pomysłodawcom Ogólnopolskiej Specjalistycznej Wystawy Królików Wiedeńskich, której druga edycja, po zeszłorocznym spektakularnym sukcesie, odbyła się w dniach 04.01.2019 r.- 06.01.2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Organizatorem Wystawy był Polski Klub Hodowców Wiedeńskich Królików powołany do życia przez braci Przemysława i Damiana Hajduków.

W Wystawie wzięło udział 15-stu wystawców z całej Polski, którzy zaprezentowali ponad 150 królików, w tym wiedeński niebieski (80 szt.) , wiedeński niebiesko-szary-(16szt.),  wiedeński biały- (7szt.),  wiedeński szary (12 szt.) , wiedeński czarny (11szt.)  oraz  rzadkie i trudne w hodowli rasy. Króliki zostały ocenione przez sędziów rzeczoznawców ze Słowacji. Hodowcy, głównie z  województwa podkarpackiego, chętnie służyli radą, pomocą i dzielili  się swoimi doświadczeniami ze zwiedzającymi.

„Najlepsze okazy” nagrodzone zostały tytułem Championa i Vice-Championa. Sędziowie przyznali także nagrody specjalne w kategoriach: najlepsza okrywa, najlepsza barwa okrywy, najlepsza głowa. Ustanowiona została również nagroda dla Najmłodszego Hodowcy, którą podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyła Weronika Pięta. Wręczono ponadto upominki dla małych autorów „króliczych” portretów.

Nagrody, puchary i dyplomy wręczali właścicielom wyróżnionych królików: kierownik BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Monika Porębska oraz przedstawiciele powiatu tarnobrzeskiego.

Zamykając wydarzenie, gratulacje wyróżnionym i nagrodzonym, złożyła kierownik BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu, Monika Porębska przekazując wyrazy uznania  i pozdrowienia od dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie, pani Teresy Pamuły,  która ufundowała wspaniałe nagrody w postaci wyposażenia klatek królików oraz dyplomy i  pamiątkowe gadżety. Kierownik podziękowała wszystkim hodowcom za ciężką pracę, inicjatywę i zaangażowanie, których ukoronowaniem była Wystawa.

Wystawę odwiedziło ponad 300 przedszkolaków, osoby niepełnosprawne, młodzież i rodziny  z  dziećmi. Liczna frekwencja pokazała, że tego typu wydarzenia o wymiarze edukacyjnym i  społecznym są potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców powiatu. Stanowią inspirację dla młodzieży i  pobudzają lokalną wspólnotę  do  aktywności i działania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here