Światowy Dzień Ziemi w Cyganach

13

Światowy Dzień Ziemi tradycyjnie obchodzony jest 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto. Z tej okazji Klub Sportowy Cygany razem z Sołtysem Sołectwa Cygany Marcinem Zawadą zorganizował sprzątanie naszej miejscowości oraz sadzenie drzew.

Do akcji włączyli się również strażacy OSP Cygany. –Posprzątaliśmy teren przy Alpinie wraz z drogą dojazdową przez las, teren wokół stadionu oraz centrum naszej miejscowości. Zasadziliśmy też drzewka i krzewy. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli i zaangażowali się w akcje – informują organizatorzy wydarzenia.

Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.

Po pracy na wolontariuszy czekała na nas kiełbaska z grilla!

Źródło: KS Cygany

13 KOMENTARZE

 1. „Rozbrajająco szczery prezydent Andrzej Duda miał w Pajęcznie mówić przede wszystkim o ustawie dotyczącej dróg gminnych i powiatowych i uproszczeniu procedur odnośnie do skorzystania z różnych źródeł ich finansowania. Mówił także o inflacji.

  – Wiem o tym, że jest inflacja. Ona jest oczywiście skutkiem różnych czynników. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że ona jest wynikiem tego, że na całym świecie wzrosły ceny paliw. Te ceny paliw i energii pociągnęły za sobą ceny w sklepach i dlatego wszyscy mamy drogo, dlatego jest inflacja – wyjaśniał prezydent.

  – Mówię „podejmowaliśmy”, bo decydował o nich premier, rząd, parlament. Choćby w czasie pandemii koronawirusa, kiedy po prostu rozdawaliśmy pieniądze przedsiębiorcom po to, by mogli utrzymać swoje firmy i miejsca pracy. Po to, by ludzie nie stracili pracy – kontynuował.

  – Pieniądze były wypłacane, to oczywiście musiało spowodować inflację. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że prawdopodobnie tak będzie, ale woleliśmy spowodować inflację niż to, żeby miejsca pracy przepadły, niż to, żeby ludzie pracy nie mieli – dodał”.

  Cóż za miernoty. Sami doprowadzili do takiej sytuacji, ale ludziom wciskali kit, że to wina Tuska, putina, wojny xDDDDDD

  Otwórzcie oczy!

  • W całej tej sytuacji chodzi mi o kłamstwo prezentowane przez Populistów i Socjalistów. Jak sam „prezydent” przyznał oni wiedzieli, że tak będzie i sami do tego doprowadzili, ale przez x lat ludziom wmawiali, że to wina Tuska, Putina, UE i wszystkich dookoła tylko nie ich :) Nie można było być wobec ludzi uczciwym i powiedzieć wprost, że będzie trzeba zacisnąć pasa? No nie, bo by przegrali wybory i tak to się kręci. Oszustwo za oszustwem, mówią o tym wprost, a idioci i tak dalej klaszczą uszami im na wiwat :) Przecież to jest chore.

   Dodatkowo polecam sprawdzić ile firm w Polsce zamknęło się w latach 2020 – 2023. „Prezydent” mówi, że niby chcieli chronić miejsca pracy, ale to kłamstwo. Tylu upadłości przez te trzy lata nie było nawet w dzikich latach 90-tych.

   Kłamstwo za kłamstwem i mydlenie oczu.

  • Anonim, no i widzisz jaki głupi jesteś? Czujesz się lepszy, bo ludzi określasz kolorami, ale to tylko pokazuje, że wpadłeś w pułapkę politykersów, którzy dzielą ludzi. Jak to jest być marionetką w czyichś rękach i nie mieć własnego zdania? Właśnie tak, Anonimku.

   Rozumiem, że lubisz być oszukiwany i wykorzystywany. Twoja sprawa. Natomiast muszę Ci powiedzieć, że nie każdy to lubi i nie każdy będzie tolerował takie rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here