Fontanna wstydu

10

Niegdyś jeden z elementów zdobiących miasto. Dzisiaj, niszczejące straszydło. Mowa o ulokowanej w najstarszej części miasta fontannie. Fontannie, która przynosi wstyd nie tyle mieszkańcom, co władzom naszego miasta.

Aż trudno uwierzyć, że od tylu lat rządzący naszym miastem nie są w stanie właściwie zagospodarować tej części Nowej Dęby. Jak powszechnie wiadomo dużo inwestuje się w poprawę wizerunku naszych sołectw. I bardzo dobrze! Jednakże również najstarsza część naszego miasta zasługuje na uwagę i poświęcenie jej stosownych środków budżetowych (naprawa ulic, wymiana starych słupów oświetleniowych etc.).

Fontanna została oddana do użytku w 1960 roku

Odrestaurowanie fontanny na 1-ego Maja nie jest wydatkiem ponad finansowe możliwości gminy. W tym przypadku to nie brak pieniędzy jest problemem, a jedynie brak chęci. Gdyby we władzach samorządowych znalazła się wola rozwiązania tej kwestii, znalazłyby się również pieniądze.

Być może brak woli politycznej do modernizacji fontanny wynika z faktu, że znaczna część samorządowców nie mieszka na co dzień w naszym mieście, a więc w wolnym czasie nie spaceruje po miejskich uliczkach i chodnikach, stąd też siłą rzeczy nie dostrzega pewnych spraw? Bo skoro na co dzień nie widzą tego miejsca, to najwidoczniej nie zajmuje ono w ich umysłach zbyt wiele miejsca.

Miejmy nadzieję, że ten artykuł stanie się pozytywnym bodźcem dla samorządowców obecnej i przyszłej kadencji, oraz zwróci im uwagę na to, że tak jak w naszych sołectwach tak również w naszym mieście jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia. Miejmy nadzieję, że fontanna wstydu, stanie się w niedalekiej przyszłości fontanną dumy i radości, czego sobie i państwu życzę.

Marek Ostapko

10 KOMENTARZE

  1. Nie dziwię się Burmistrzowi że po mieście nie spaceruje bo przecież on z Tarnowskiej Woli ! Ale co robi a może co robił przez tyle czasu ( 3 kadencje) radny Gazda? Przecież on właśnie z tego okręgu gdzie fontanna stoi, ten przykład pokazuję że są radni , którzy swoją obecnością w radzie nic ale to nic nie wnoszą w nasze miejsko-gminne życie.

  2. Prosimy o interwencję w sprawie naprawy chodnika między blokami Jana Pawła II 3 i Krasickiego 2 (obok pergoli śmietnikowej)
    W płytkach chodnikowych są takie dziury, że można sobie kostkę skręcić, chodzenie tamtędy jest bardzo uciążliwe szczególnie dla osób starszych.

    • Trzeba zainterweniować u właściciela terenu, na którym jest chodnik. Spółdzielnia? Władze miasta? Zarząd dróg publicznych. Jak się nie złoży pisma za potwierdzeniem odbioru i postraszy podaniem do mediów, to skutku nie będzie, a do anonimowego posta nikt się nie odniesie.

  3. Basen, fontanna, paulusowka, majsterska, bunkry, stara cześć zakładów, stare bloki w Nowej Debie to powinny byc atrakcje tego miasta jako historia COPu, no ale w Urzędzie nie ma ludzi z głową, jedynie co potrafią to brać kredytu i zalewać wszystko betonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here