Nowodębskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej już za nami

4

Przez 3 dni (sobotę, niedzielę, poniedziałek) trwały w mieście i gminie Nowa Dęba obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Celem uroczystości było upamiętnienie ofiar i bohaterów walk z dwoma totalitaryzmami: hitlerowskimi Niemcami i bolszewicką Rosją.

Jak co roku, tak i tym razem w dniu 31 sierpnia odbył się kolejny, już VI Rajd Rowerowy „Akcja Burza” upamiętniający operację wojskową zorganizowaną w końcowej fazie wojny przez oddziały Armii Krajowej przeciw wojskom niemieckim. Z kolei w sobotę przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury zainteresowani mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę pt. „Wrzesień 1939 w rejonie Dęby” wraz z wykładem nowodębskiego historyka Tomasza Sudoła. Następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz komunalny w Nowej Dębie gdzie pod Krzyżem II Wojny Światowej miał miejsce koncert Orkiestry Dętej, oraz Msza Święta. Całość została uczczona wspólnym odśpiewaniem hymnu, apelem pamięci, złożeniem kwiatów i odśpiewaniem roty. W imieniu nowodębskiego samorządu kwiaty składali: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Serafin wraz z radnymi Hubertem Kopciem i Tomaszem Dziemianko, oraz burmistrz Wiesław Ordon wraz zastępcą. Ostatnią częścią uroczystości była Msza Święta w kościele Parafialnym w Chmielowie ku czci ofiar niemieckiego bombardowania.

 

REKLAMA

4 KOMENTARZE

  1. A ten p. Warchoł zapłacił za te reklamy? Te reklamy są „wdzięcznością” za to, że przyjechał do N.D. i coś tam pitolił „o tym o czym wszyscy wiedzą”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here