Zmarł Józef Antończyk, długoletni nauczyciel ZS1

17

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość o śmierci pana Józefa Antończyka, długoletniego nauczyciela w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.

Przez okres pracy zawodowej pełnił funkcję Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowej Dębie oraz Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie. Pedagog, społecznik i wychowawca młodzieży. Był instruktorem ZHP w stopniu harcmistrza. Czynnie uczestniczył w pracach Polskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Ligi Ochrony Przyrody, poprzez co był inspiratorem kontaktów młodzieży z przyrodą – organizował wiele obozów, rajdów wędrownych i kajakowych dla młodzieży. Wraz z młodzieżą odwiedzał miejsca pamięci narodowej oraz był organizatorem kontaktów młodzieży z byłymi partyzantami Oddziału „Jędrusie”, żołnierzami Armii Krajowej i Sybirakami. Przez wiele lat aktywnie działał w Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie. Odznaczony wieloma medalami i odznakami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.

W roku 2017 otrzymał także tytuł Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Cześć Jego pamięci.

źródło: UMIG

17 KOMENTARZE

  1. Zróbcie coś w końcu dla młodziezy, nic w tej Dębie nie ma dosłownie…Nic się nie dzieje, nie rozwija. Młodzież ucieka do innych szkół, na zajęcia bo tu wszystko stoi w miejscu. Za parę lat będzie to miasteczko emerytów…… :(

  2. Wielce życzliwy i oddany nauczyciel, dyrektor szanujący uczniów ( co wówczas nie było takie oczywiste ), pełen werwy i humoru .Zawsze na ” tak ” . Takich ludzi zawsze się pamięta i ciepło wspomina. Spoczywaj Dyrektorze w pokoju, wolny od trosk i cierpienia.

  3. Z szacunkiem i żalem żegnam Pana Profesora, który wpisał się w pamięć licealnych lat w bardzo pozytywny sposób. Prawdziwy nauczyciel i animator życia szkolnego i około szkolnego, pełen pasji i harmonii, którymi potrafił zarażać. Wyrazy współczucia dla Pani Profesor i Rodziny.

  4. Podsumowanie pogrzebu – trumny pomylili i na drugim pogrzebie rodzina chciala trumne otworzyc i otworzyli i byl tam profesor Antonczyk ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here