Andrzej Trawiński z International Photography Award!

5

Z dumą i radością informujemy, iż Nowodębianin Andrzej Trawiński (fotoreporter i dokumentalista) z dniem 11 sierpnia został wyróżniony w czołowym międzynarodowym konkursie fotograficznym International Photography Award. Andrzej Trawiński, pracujący jako medyk na zamkniętym oddziale intensywnej terapii COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu, przez ponad pół roku w ekstremalnych warunkach realizował reportaż z bohaterskich zmagań personelu o życie pacjentów z najcięższymi przypadkami zakażeń koronawirusem. Cykl „Nurses on The Front Line”, który obecnie stał się podstawą wystawy pod tym samym tytułem, zadebiutował w kameralnej wersji na LĄD Festiwal 2021 w Nowej Dębie, który A. Trawiński współorganizował.

ZWYCIĘSKA FOTOGRAFIA:

Zdjęcia z cyklu, wcześniej wysoko ocenione przez krajową społeczność fotoreporterów w Internecie, autor zgłosił do szeregu międzynarodowych konkursów. Wybrana fotografia została wyróżniona przez jury IPA spośród prawdopodobnie dziesiątek tysięcy innych w kategorii. Autor podkreśla, iż najważniejsze jest dla niego to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Zaś sukces jego pracy jest dowodem dla mieszkańców małych ośrodków, że wszędzie można tworzyć rzeczy spotykające się z uznaniem światowej publiczności. Szczegółowo o trudach i technice powstawania cyklu można przeczytać na portalu www.MegaObraz.pl: https://megaobraz.pl/nurses-on-the-front-line-andrzej-trawinski-nagrodzony-przez-ipa/.

Z końcem roku sukces Nowodębianina zostanie regulaminowo odnotowany przez świat polskiej fotografii w podsumowaniach osiągnięć reporterskich w 2021. W drodze jest także autorskie wydawnictwo albumowe, na co z satysfakcją w naszym środowisku czekamy.

ANDRZEJ TRAWIŃSKI PODCZAS WYSTAWY SWOICH PRAC:

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here