Aplikacja Łukasza Klejnberga wchodzi w fazę testów europejskich xvideo

6

Dynamiczny serwis społecznościowy ClippGO! rusza w Polsce

Rozpoczynają się publiczne testy serwisu społecznościowego ClippGO!, którego użytkownicy mogą publikować wiadomości i zdjęcia w rozszerzonej rzeczywistości, a dzięki geolokalizacji tworzyć nawet własne gry terenowe. Testy trwają w Europie, w tym w Polsce. Współtwórcą aplikacji jest pochodzący z Nowej Dęby Łukasz Klejnberg.

ClippGO! to nowa aplikacja społecznościowa wykorzystująca geolokalizację i AR. To, czym wyróżnia się spośród innych „kanapowych” serwisów społecznościowych, to dynamiczny feed treści, zmieniający się wraz z przemieszczaniem się użytkownika. Wystarczy więc mieć tylko uruchomioną aplikację, aby odkrywać na nowo treści z każdym krokiem.

Clipp to wiadomość składająca się z tekstu o długości 255 znaków i/lub zdjęcia, którą można opublikować i odszukać w terenie. Serwis w sposób nowatorski, rzeczywisty porusza internautów dzięki temu, że treści w aplikacji wyświetlane są w zależności od miejsca, w którym przebywa użytkownik. – Chcemy poruszyć internautów na dobre – mówi Jarek Rybus, współtwórca serwisu. – Dzięki aplikacji łatwiejsze będzie budowanie dynamicznych mikrospołeczności skupionych wokół danego miejsca, wydarzenia. Stwarza to nowe podejście do tworzenia i dystrybucji treści przez użytkowników serwisów społecznościowych.

W pierwszej wersji testowej aplikacji dostępne są: publikowanie zdjęć, tekstów (clippów), komentowanie, polubienia, mentions. – Wkrótce udostępnimy naszym użytkownikom możliwość publikowania clippów prywatnych. Dzięki nim będziemy mogli zostawiać w przestrzeni ukryte wiadomości tylko dla naszych znajomych i przypięte do danego miejsca, np. zostawiać clippa w domu dla rodziny lub w biurze dla pracownika, wiedząc w ten sposób, że faktycznie do niego dotarł – mówi Łukasz Klejnberg, współtwórca ClippGO.

Aby rozpocząć publikowanie i szukanie clippów w terenie, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację ClippGO! z Google Play i ją uruchomi

. Obecnie producent zaprasza do tworzenia clippów w przestrzeni i testowania, przesyłania uwag. Twórcy przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa, dlatego już w wersji testowej aplikacji zastosowali nowy protokół bezpieczeństwa TLS 1.3.

Aplikacja dostępna jest na razie tylko dla użytkowników Androida – zarówno w Google Play, jak i nowym sklepie z aplikacjami firmy Huawei – App Gallery. Producent zapowiada wersję aplikacji na iOS w pierwszej połowie tego roku. Twórcami ClippGO! są byli członkowie zespołu tworzącego Gadu-Gadu w okresie szczytowej popularności komunikatora.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here