DOBRE BO Z LASU. LEŚNA MAJÓWKA ZAKOŃCZONA!

22

Sporym zainteresowaniem cieszyła się leśna majówka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki” z Jadachów. Piknik rodzinny pod hasłem „Ekologicznie, zdrowo, pysznie z Lasami Państwowymi” został przeprowadzany w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego „Natura od Kuchni”, a partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe. Patronat honorowy piastował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

-Mało kto zdaje sobie sprawę, że nasza polska dziczyzna jest jednym z najlepszych i najzdrowszych rodzajów mięsa. W przeciwieństwie do mięsa sklepowego nie zawiera ono antybiotyków, konserwantów i sztucznych dodatków, a przez wielu lekarzy jest zalecane jako mięso dietetyczne – mówi Tomasz Wolan , radny oraz członek zarządu Koła Gospodyń Wiejskich. Na pikniku nie mogło więc zbraknąć wyrobów mięsnych z dziczyzny. Na deser  przygotowano pyszne ciasta z owocami runa leśnego.  Najmłodszych uczestników wydarzenia zabawiał profesjonalny animator. – Dziękuję naszym paniom z Koła za trud wniesiony w organizacje tego wydarzenia, oraz Panu nadleśniczemu Kazimierzowi Kopciowi za przychylność i bardzo dobrą współpracę – dodaje Tomasz Wolan.

22 KOMENTARZE

    • A czy tam można było kupić Wina Tuska ?. Tyle o nich słyszę a nigdzie ich nie ma.

  1. Niepokoi mnie ta tęczowa płachta… Co na to poseł Warchoł powie… Wszystko zmierza w złym kierunku… Sam gulasz zresztą też był za bardzo tęczowy kolorystycznie… Zło wyłazi z każdej strony. Szatan krążył nad tą altanką.

    • Zgadzam się, zbyt dużo kolorów, tęczowych barw, szczególnie niebezpiecznych dla trwałości polskich rodzin.

    • jaki Ty głupi jesteś… może w ogóle zabrońmy używania kolorów… „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne”… hahahah..

  2. anonim, albo toruński… Będziecie tak to tolerować ?

  3. Czemu poseł Warchoł taki skąpy i grilla Nowej Dębie nie zafundował? Można było na plantach namioty rozstawić, zespół ludowy zaprosić, radni tańcowaliby jak onegdaj w galicyjskiej karczmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here