Drugi przetarg na budowę fontanny na ul. 1 Maja

14

Gmina Nowa Dęba poszukuje wykonawcy na zadanie pod nazwą „Zagospodarowanie skweru przy ul. 1 Maja w Nowej Dębie z przeznaczeniem na rewitalizację fontanny”. Poprzedni przetarg nie wyłonił wykonawcy gdyś wszyscy oferenci chcieli zdecydowanie większego wynagrodzenia niż przewidziano na ten cel w budżecie miasta.

Tak jak już informowaliśmy: Gmina Nowa Dęba otrzymała dofinansowanie z Programu Obszarów Wiejskich na remont fontanny położonej przy ulicy 1-Maja. Nowy wodotrysk ma szansę stanąć jeszcze w tym roku, ale pod warunkiem że znajdzie się firma, która wykona zadanie za kwotę jaką miasto jest gotowe przeznaczyć na wykonanie tego zadania, a jest to aż ćwierć miliona złotych (250 000 zł).

Poprzedni przetarg nie udał się właśnie dlatego, że dwie firmy które wzięły udział w postępowaniu wyceniły prace na ponad 400 tys złotych. Takie rozminięcie się z kosztorysem budzi spore zdziwienie, nawet w otoczeniu rosnących cen, dlatego miasto podjęło kolejną próbę znalezienia wykonawcy.

Z warunkami przetargu można zapoznać się na stronie urzędu gminy. Oferty można składać do 20 kwietnia 2022 roku.

14 KOMENTARZE

  1. Przecież ludzie z jednej branży na lokalnym terenie znają się doskonale, a nierzadko nawet wódkę razem piją…

    • Jakby miało 100 lat, to może byłoby zabytkiem, a po drugie zabytki też można odrestaurować.

    • A tak sknera z zazdrości chce obrzydzić innym coś, co było w ND wcześniej od niego…

    • Brak znajomości historii Nowej Dęby, nie upoważnia do użycia określenia: „TEN NIBY ZABYTEK”.

  2. Niech ktoś powie że Nowa Dęba to nie wieś, nawet na fontannę dofinansowanie z Programu Obszarów Wiejskich. Co na to wiejskie mieszczuchy.

  3. W Kolbuszowej budują parkingi wielopoziomowe obok ronda , a u nas w grajdole odnowić chcą jakąś obleśną pokomunistyczną niby fontannę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here