„Dęba – wieś hrabiów Tarnowskich”- zaproszenie na promocję wyjątkowej książki!

7

Tarnobrzeskie Towarzystwo Historyczne i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zapraszają na promocję kolejnego numeru Tarnobrzeskich Zeszytów Historycznych.Nowy, 54 numer Tarnobrzeskich Zeszytów Historycznych zatytułowany „Dęba – wieś hrabiów Tarnowskich” autorstwa nowodębianina Krzysztofa Krząstka, regionalisty, poświęcony jest dziejom wioski Dęba leżącej na terenach Puszczy Sandomierskiej, która po wojnie stała się zaczynem miasta Nowa Dęba.

To pierwsza monografia tej miejscowości, zwierająca nieznane dotąd informacje na temat niezmiernie ważny dla poznania historii naszego regionu. Publikacja została współfinansowana jako zadanie publiczne ze środków Gminy Nowa Dęba. Spotkanie promocyjne z udziałem autora poprowadzi dr hab. Tadeusz Zych – prezes TTH. Zapraszamy 18 maja 2023 roku o godz. 17.00 – Biblioteka Główna, ul. Szeroka 13. Wstęp wolny.

Zapraszamy

7 KOMENTARZE

  1. Panie, kuźwa, tyle tej dokumentacji projektów o dziejowej roli samokreatorów lasowiackich po piwnicach urzędów w całym województwie, a tu ziomek pisze, że Tarnowscy. Nie po to po 1945 poszły rozdzielniki po domach chłopa z instrukcją jak bardzo lasowiacko wyglądała przeszłość, żeby przyszedł nienaznaczony politycznie i dowiódł, że to pic.

    Jak żyć?

  2. Ta publikacja powinna zostać wydana przez nasze miasto jako książka. W twardej oprawie, z herbem gminy. Powinna być elementem promocji miasta. I taki był plan. Nawet radni rok albo 2 lata temu zabezpieczyli kasę w budżecie na wydanie tej książki. Ordon jak zwykle postanowił „działać” po swojemu i książki nie wydano, a kasa rozeszła się na inne rzeczy. Autor się wkur*** i publikuje w Tarnobrzegu. Teraz Ordon na Facebooku udaje wielkiego promotora książki. Żenada!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here