Europejski Dzień Seniora 2021

6

W niedzielę 24 października 2021 r. odbył się kolejny Europejski Dzień Seniora w naszym ośrodku. Impreza była długo wyczekiwana i zgromadziła liczną rzeszę Seniorów – ponad 100 osób – z terenu miasta i gminy Nowa Dęba, co świadczy, że osoby starsze bardzo chętnie wychodzą z „czterech ścian” i pragną bardzo mile spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół.

Obchody rozpoczęła Dyrektor SOK – Iwona Strojek, która powitała zgromadzonych gości i czcigodnych Seniorów. Z okazji Europejskiego Dnia Seniora złożyła wszystkim zgromadzonym na sali widowiskowej najserdeczniejsze życzenia: pogody ducha, spełnienia marzeń oraz długich lat życia wypełnionych zdrowiem, szacunkiem i miłością. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu i pomocy Rady Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba. Ideą spotkania było propagowanie aktywności starszych mieszkańców miasta i gminy. Na scenie SOK wystąpiła grupa teatralna „Pora na Seniora” oraz grupa tańca towarzyskiego 50+, w widowisku pt. „Nie siedź samotnie…”. Widownia wypełniła się licznie, a podziw dla naszych Artystów widzowie wyrażali żywymi reakcjami – padały więc i salwy śmiechu, i okrzyki autentycznego zachwytu. Na koniec spektaklu widownia nagrodziła występy burzą oklasków. Magia teatru, występu na scenicznych deskach była dla niektórych uczestników widowiska pierwszym takim wydarzeniem w życiu. Kontynuujemy więc te wspaniałe działania! Podczas spotkania uhonorowano najstarszą Seniorkę z biorących udział w uroczystościach. Życzenia dla wszystkich obecnych, w imieniu swoim i Burmistrza złożył: Leszek Mirowski – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. Pełni sił seniorzy bawili się do późnych godzin przy dźwiękach muzyki rozbrzmiewanej w SOK.

W imieniu Rady Seniorów kierujemy szczególne podziękowania dla Burmistrza MiG Nowa Dęba Wiesława Ordona, Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Diektiarenko wraz z radnymi oraz Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, Dyrektor SOK Iwonie Strojek oraz pracownikom SOK.

6 KOMENTARZE

  1. A czemu „europejski”? Bez tego słowa nie mogło by być dnia seniora?
    W Europie będziemy zawsze – czy chcemy tego czy nie. Co najwyżej z Uni nas wywalą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here