Zapowiedź: Koncert Piotra Resteckiego FILM

17
Piekielnie zdolny, bosko wrażliwy, człowiek-orkiestra, nadczłowiek – takie określenia zdarza się słyszeć po koncertach Piotra Resteckiego.
Restek jest przykładem ogromnej pasji, połączonej z talentem i pracowitością. Jako artysta stara się wywołać w słuchaczach emocje i nigdy nie pozostawia ich obojętnymi. Jest przy tym indywidualistą, który sprytnie łączy wyśmienite rzemiosło z artyzmem, skomplikowane pasaże z lirycznymi balladami i efektami perkusyjnymi. Wykonuje głównie własne kompozycje, wśród których na szczególną uwagę zasługują „The Crank”, „One Question” czy „New Song”.
Piotr Restecki rozpoczął swoją przygodę z instrumentem w wieku 6 lat od gitary klasycznej pod okiem znakomi tych profesorów. Kiedy jednak (przypadkiem) przejechał samochodem swoją gitarę, postanowił zacząć grać inaczej . W ten sposób „przesiadł się” na akustyka i wkrótce stał się misrzem finger style ( spektakularnej techniki gry na gitarze polegającej na wydobyciu z jednego instrumentu efektu, jak gdyby grało kilku muzyków).
Restek grywa na scenach polskich i międzynarodowych m.in. z takimi artystami, jak Tommy Emmanuel, Preston Reed czy Jon Gomm, prowadzi warsztaty fingerstyle, nagrywa dla radia i telewizji. Muzyka Restka oscyluje między bluesem, funkiem, jazzem, rockiem i folkiem, a jego styl wyróżnia śpiewna melodyka, bogata harmonia, przestrzenny dźwięk, ciekawa rytmika, a przede wszystkim kompozycja utworów, w której muzyk buduje napięcie i wciąga słuchacza.
Koncert Piotra Resteckiego

Rozalin – Muzeum Opowieści (Rozalin 194) 

Niedziela, 9 sierpnia, godz. 20:00
„Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 20 zł. Na koncercie obowiązują maseczki

17 KOMENTARZE

  1. Szacun – gdybym nie oglądał zamieszczonego klipu tylko słuchał utworu w wersji muzycznej – to myślałbym że ten kawałek gra dwóch gitarzystów! Wirtuoz!

  2. „Piekielnie zdolny, bosko wrażliwy, człowiek-orkiestra, nadczłowiek”

    Gość tak się promuje, bo chce na trasie zaru…?

  3. Nie wiem co bierzesz, ale zmniejsz dawkę. I przestań oglądać „wiadomości” w TVPiS. Sam widzisz do czego cię doprowadziły….

  4. Ludzie. A gdzie merytoryka – toż to informacja czysto artystyczna – „Zapowiedź koncertu” – nauczcie się logiki. Co was tak wygięło na tą politykę – pozabijajcie się nawzajem i będzie w końcu tak zwany święty spokój z głupimi wpisami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here