EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA ZA NAMI!

1

20 listopada 2022 r. Rada Seniorów w Nowej Dębie przy współorganizacji burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba oraz Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zorganizowała uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

Rozpoczynając uroczystość przewodniczący Rady Seniorów powitał wszystkich uczestników i gości. Zaproszenie na Europejski Dzień Seniora przyjęli m.in. Ewa Draus – wicemarszałek województwa podkarpackiego, Wiesław Ordon – burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Damian Diektiarenko – przewodniczący rady miejskiej, Iwona Strojek – dyrektor SOK, Adam Szurgociński – dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.

Po wystąpieniach zaproszonych gości miał miejsce pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez członków Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Dęby. W części artystycznej wystąpili członkowie grup działających przy Samorządowym Ośrodku Kultury: Hanna Buczkowska i Kornelia Brudz z dziecięcej grupy teatralnej, członkowie Akademii Tańca 50+. oraz Teresa Niedzielska z Teatru „Pora na Seniora”. Część artystyczną zakończył występ wokalny solistki Agaty Witas. Rozstrzygnięty też został ogłoszony przez Radę Seniorów konkurs na wiersz „Życie Seniora w Nowej Dębie” na który wpłynęło 10 prac, 7 autorów. Przeprowadzono go przy pomocy Klubu Seniora przy ul. 1-go Maja w Nowej Dębie. Laureatami konkursu zostały: Ewa Grosicka, Renata Simko i Małgorzata Śliwińska. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Kapela Ludowa z Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach z niecierpliwością oczekiwała na pierwszych tancerzy, więc można było rozpocząć zabawę. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji jakie czekały na uczestników uroczystości. Podczas trwania zabawy tanecznej rozlosowane zostały upominki i vouchery.

Sponsorami Europejskiego Dnia Seniora byli:

Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji

Tomasz Dziemianko – radny Miasta i Gminy Nowa Dęba

Hubert Kopeć – radny Miasta i Gminy Nowa Dęba

Tomasz Kopeć- radny Miasta i Gminy Nowa Dęba

MilDRUK Agencja Reklamowa

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Wszystkim sponsorom, współorganizatorom jak również tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości Rada Seniorów składa serdeczne podziękowania. To właśnie dzięki Wam grupa Seniorów  z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba mogła spędzić popołudnie i wieczór pełen wrażeń, atrakcji i radości. Dziękujemy zaproszonym Gościom za to, że zechcieli poświęcić swój czas dla Seniorów.

Stanisław Hałka

Przewodniczący Rady Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba

1 KOMENTARZ

  1. Może jeszcze sobie w nosie na kółku przyczepi… anonim, co jest? Gdzie tfój jazgot obrzydzenia ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here