Głośny film „Nieplanowane” w nowodębskim kinie xvideo

4

Już w przyszłym tygodniu w nowodębskim kinie będzie można obejrzeć głośny film „Nieplanowane”. Obraz, który budzi prawdziwą histerię w szeregach lewicy przyciąga do sal kinowych tysiące Polek i Polaków. 

Antyaborcyjny film Unplanned (Nieplanowane) odniósł sukces kasowy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego weekendu marca, kiedy zaczęto go wyświetlać w kinach, przyniósł zysk 6,1 milionów dolarów i spotkał się z dużym uznaniem publiczności.

OFICJALNY ZWIASTUN:

 

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

***

Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

4 KOMENTARZE

  1. Prosimy Szanowna Redakcję o więcej promocji dla „szefa” SOK! Jego cenzuralny dobór projektowanych filmów jest po prostu rewelacyjny!!! Sala świeci pustkami a mieszkańcy płacą a dodatkowo jeżdżą na filmy do Mielca, Stalowej i Rzeszowa! Brawo – Brawo – Brawo!!!

    • Takie filmy jak „Kler” czy „Boże Ciało” zarabiają sowicie na ambitniejsze filmy. Proszę się nie martwić o pustki w sali kinowej. Każdemu według jego potrzeb :-D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here