ITV WISŁA: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NOWEJ DĘBIE FILM

44

W Nowej Dębie upamiętniono 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Program gminnych obchodów składał się z kilku elementów – najważniejsza część uroczystości odbyła się na placu majora Jana Gryczmana. Udział w doniosłym patriotycznym wydarzeniu wzięli między innymi samorządowcy, żołnierze, strażacy, reprezentanci wielu instytucji i placówek, przedstawiciele stowarzyszeń oraz mieszkańcy. Zapraszamy do obejrzenia.

44 KOMENTARZE

 1. Organizacja nie do końca taka Super.
  Pani K. z SOK nadal w Epoce PRL jest wszystko wychowane i tylko dla Swoich .
  Jaki jest Problem by w tych kioskach wydawali Flagi Balony dla dzieci które wcześniej przybyli na Plac .
  A nie w trakcie rozdawać jak każdy miejsce na kostce zajął.
  Trochę kultury Droga Pani bo do emerytury już nie długo i Myślenia na przyszłość.

  • Można tylko zapytać Kiedy Zmiany , takiego Cwaniackiego podejścia jak Ta Pani to raczej nikt Nie Ma w Tym Ośrodku . Pani zapomniała że ten Ośrodek jest dla Wszystkich Ludzi bez legitymacji partyjnych .
   Dzieci ze łzami odchodzili z Rodzicami Proszę Czekać odp. Tej Pani .

  • Ale nie dziwota to, bo pisior albo coś cudzego przywłaszczy i powie że to jego, albo zepsuje. Tak jak te gwiazdki tutaj

 2. Ciekawe czy znowu będą zawody lokalsów, kto więcej udrze dla siebie darmowych słodyczy..

  • Anonim, Grzegorz Markowski śpiewał kiedyś, ze ze sceny trzeba wiedzieć kiedy zejść. Wy przespaliście ten moment już dawno temu ,dostaliście po dupsku w wyborach a to tylko początek waszego upadku. Historia zapamięta was jako ruska bandę małego karla i jego kota, która niszczyła demokracje i polska niepodległość a zbudowała rozłam społeczeństwa, szczucie, nepotyzm, rozkradanie i szerzenie nienawiści. Anonim będzie bolało jak ten rudy będzie twoim premierem no nie???:):):)

  • #lemoniadowy Jo Piszesz o tym rudym karle folksdojczu, który z putinem tak kręcił lody, że do dzisiaj wrak nie oddany?

 3. Te,anonim z 13 listopada 2923 at 12:30
  Nie wiem kto więcej kradł i psuł,Platformersi czy PiSiory? Ci drudzy to przynajmniej dali ludziom pracę i trochę kasy dla wszystkich.
  Platformersi gdyby mogli, toby zmarłych z cmentarza wygrzebali.

  • Te, „trochę kasy dla wszystkich”, to twoi wnuczkowie będą jeszcze spłacali.

  • #POPiS 13 listopada 2023 at 19:52 Jeszcze tej zimy dziadkowie zaczną spłacać dług wdzięczności dla niemiec, karuzela vatowska już wkrótce zacznie się kręcić i znowu pieniędzy nie będzie.

 4. Wszystko wszystkim , ale obejście obok i nie złożenie chodź wiązanki przy tablicy upamiętniającej zasłużonego w sprawie Nowodębianina którego rocznica śmierci zbiega się z uroczystościami Odzyskania Niepodległości przez Polskę kładzie na Was władze i Dębscy patrioci plamę i to nie małą.A dopiero w ubiegłym roku została odsłonięta.Aż przykro to pisać.

  • Szkoda pieniędzy na wiązanki, które i tak zwiędną .Oczywiscie to sarkazm .A swoją drogą to właśnie po takich gestach , których tu akurat brak odsłania się prawdziwy patriotyzm, klasa i kultura naszych ??? włodarzy. Byleby w mediach było, byleby lansu trochę zadać byleby na pierwszych miejscach postać i w pierwszych rzędach zasiąść. Nadal pokory brak i wyciągania wlasciwych wniosków.

 5. Do Popis 13 listopada 2023 at 14:14
  Wiedz o tym że w czasie Platforma Obywatelska rządziła Polską, doszło do potężnej wyprzedaży spółek Skarbu Państwa. W 2007 roku Donald Tusk i koalicja PO-PSL przejmowali stery w kraju, a państwo miało udziały w 1343 przedsiębiorstwach. Gdy osiem lat później oddawali władzę, państwowych firm było zaledwie 393.To właśnie dzięki temu nasze wnuki będą niewolnikami w rękach obcego kapitału.

  • POPiS, obecnie państwowych firm jest zaledwie 0, null, zero. Spółki Skarbu Państwa należą nie do państwa tylko do zorganizowanej grupy przestępczej o nazwie PiS, która to, co najśmieszniejsze, opłaca z tego haracz wobec mafii kleru i patrona bezdomnych ojca Rydzyka. No i oczywiście jakiś tam procent polskiego majątku jest jeszcze w rekach kota aczkolwiek oficjalnie nie wiadomo ileż ten procent wynosi. Zważ na to…..

  • Szanowny Janie Kałużo i szanowny POPiSie. To wasze wybory „mniejszego zła”, dokonywane od dwudziestu paru lat, doprowadziły Polskę na skraj przepaści. A to, że wnuki będą niewolnikami, to więcej niż pewność, tylko czy Polska będzie jeszcze Polską?

  • Szanowny czarnowidz czy „czarownic”. Co Pan za fake newsy wypisuje? Przecież premier Morawiecki, prezes Kaczyński i reszta propagandy pisowskiej oficjalnie oznajmiają w kolko naszemu społeczeństwu ze przegoniliśmy już pół europy pod względem poziomu życia, Francja już czuje nasz oddech na szyi, a przegonienie Niemiec to kwestia góra pięciu lat. Wiec o jaka Przepaść chodzi?? Jesteśmy krajem w którym PiS oblewa nas miodem. Jarek stworzył potęgę w europie która w przeciągu dziesieciolecia przekształci się w mocarstwo na arenie międzynarodowej!!!:):):)

  • Nie wiem czy pamiętasz czasy kiedy 100% spółek, firm, zakładów było państwowych. Ja pamiętam i nie chciałbym do tego wracać

  • #Jarek nie Kaczor Tonsil i Krosno. Obie znikały z giełdy przy cenach poniżej 10 groszy za akcję. Pierwsza z warszawskim rynkiem kapitałowym pożegnała się w 2005 roku, druga w 2009. PAMIĘTAM

 6. Jan Kałuża zważ na to….w 1989 przy okrągłym stole została nakreślona przyszłość Polski. Jak widać wszystko się realizuje zgodnie z planem. Grabież majątku narodowego i intelektualnego. Państwo bez własności i bez inteligencji jest skazane na zatracenie. Tego obecnie jesteśmy świadkami od tych trzech dekad. Zmieniają się tylko statyści którzy świetnie odgrywają swoje role w teatrze pacynek pociąganych za sznurki przez prawdziwych aktorów za kulisami.Ciągniesz temat PiS-u PO jak ten koń perszeron z klapkami na oczach zapominając o tym co wyczyniała PO.

  ,,piniędzy nie ma i nie będzie „jak to powiedział,jak sądzę po wpisie,Twój guru,Jan Vincent Rostowski

 7. Jan Kałuża zważ na to….w 1989 przy okrągłym stole została nakreślona przyszłość Polski. Jak widać wszystko się realizuje zgodnie z planem. Grabież majątku narodowego i intelektualnego. Państwo bez własności i bez inteligencji jest skazane na zatracenie. Tego obecnie jesteśmy świadkami od tych trzech dekad. Zmieniają się tylko statyści którzy świetnie odgrywają swoje role w teatrze pacynek pociąganych za sznurki przez prawdziwych aktorów za kulisami.Ciągniesz temat PiS-u PO jak ten koń perszeron z klapkami na oczach zapominając o tym co wyczyniała PO.
  ,,piniędzy nie ma i nie będzie „jak to powiedział,jak sądzę po wpisie Twój guru,Jan Vincent Rostowski

  • POPiS zważ na to, ze ktoś kto krytykuje PiS nie musi być fanem PO, jak to insynuujesz. Zawsze jednak wybiorę opcje zachodnia, która nie musi oznaczać federalizacji Uni Europejskiej, jak to wszyscy wieszcza i płaczą, przy okazji manipulując społeczeństwem, skierowana na bliska współpracę ze Stanami Zjednoczonymi jednocześnie tworząc własną silna i świadoma armie niż opcje moskiewska, której to przedstawicielem jest PiS.

 8. A że się nazywała PiS, to dla ciebie i tobie podobnych nie miało znaczenia.

  • Bo ruscy agenci pracują po cichu i w cieniu. Za jedne z licznych przykładów możemy podać współpracę pana premiera Jarosława Kaczyńskiego z agentem KGB w 1989 roku, współpracę z rosyjskim wywiadem na szkodę państwa polskiego Antoniego Macierewicza, proby sprzedaży spółki Azoty Rosjanom pana premiera Morawieckiego na co nie zgodził się Donald Tusk o dziwo, namawianie Unii Europejskiej do zaprzestania importowania rosyjskiego węgla, gazu i ropy za rządów ww Morawieckiego a w praktyce byciem największym importerem rosyjskiego węgla i gazu LNP w całej Europie do dzisiaj co ukrywane jest sprytnie przez patotvpis, mianowanie na szefa sztabu WP generała Wiesława Kukuły, którego to w świat agentury rosyjskiej wprowadzaj sam Antoni Macierewicz i który to wspołpracować z agentem rosyjskiego wywiadu w jednostce wojskowej w Lublińcu, pan Dworczyk i jego taśmy, stosowanie rosyjskich metod propagandowych, podsłuchiwanie opozycji Pegasusem, eliminowanie rywali politycznych i przede wszystkim realizacja rosyjskiej polityki względem państw zachodnich czyli podzielenia i skłócenia społeczeństw co idealnie realizował PiS. Jest jeszcze masa dowodów na współpracę PiSu z Moskwa. Część tego ujrzy światło dzienne mam nadzieje gdy dzisiejsza opozycja zrealizuje swoja obietnice wyborcza i rozliczy te bandę karakana.

  • Przewodnia linia partii rządzącej, darmowy socjal, obietnice kraju mlekiem i miodem płynącym, oddanie państwa pod władzę Watykanu (za komuny Moskwie), podzielony naród na tych 'naszych’ i tych 'wrogów’, sztandarowe, mega drogie, okraszone propagandą budowle, problemy z mieszkaniami i służbą zdrowia taki sam, każdy z zagranicznych sąsiadów to wróg… No, może pis zrobił więcej przewałów na kasę państwową… W tym był lepszy. Brakuje jeszcze tylko czynów partyjnych i planów pięcioletnich.

 9. Jan Kałuża
  15 listopada 2023 at 16:25

  Szanowny Panie J Kałuża,PO,Tusk oraz Kopacz w tamtym okresie, sprzedali majątek narodowy o wartości 58,615 mld złotych.Szkoda mi czasu na to aby wymieniać punkt po punkcie poszczególne pozycje majątku narodowego składające się na w/w kwotę.Tak uwielbiany przez Pana zachód postąpi z Polską,rękoma zdrajców i sprzedawczyków,tak samo jak to uczynił po zakończeniu II-giej Wojny Światowej.Więc hoduj Pan szczaw,sadź mirabelki o robakach nie wspomnę,smacznego.

 10. Przynajmniej do Skarbu Państwa trafiło 68,615 mld zł. PiS sprzedał udziały w Lotosie Saudi Aramco i MOL-owi ( nota bene spółki mające duże powiązania z Rosja ) za jedyne 1,15mld zł. To promocja stulecia. Oddajemy ruskom w prezencie po cichu przez trzecie firmy. Ciekawe ile pod stołem przeszło. A jeżeli chcesz mieć wszystkie spółki państwowe to cofasz się do czasów socjalizmu. Rynek potrzebuje częściowej mądrej prywatyzacji by zaniechać powstawaniu ogromnych państwowych molochów które pod wpływem politycznym dyktują ceny i manipuluje ludźmi tak jak obecnie robi to np Orlen. Zachodu wbrew Pańskim stwierdzeniom nie uwielbiam aczkolwiek w wyborze pomiędzy większym i mniejszym złem wybiorę to mniejsze niż bycie pod ruskim butem. Zgadzam się ze zachodowi nie należy wierzyc i ufać. Jednak w oparciu właśnie o zachód i stany należy tworzyć silne państwo i silna armie. Dążyć do pozycji w europie dzięki której moglibyśmy tez rozdawać karty. Była jakaś szansa wraz z wojna na Ukrainie ale poprzez zachód i nasz wybitniejebliwy rząd straciliśmy te szanse. A Pan dalej niech glosuje na PiS to za jaki dekadę będzie Pan choinki karczował w Nowosybirsku i łowił ryby w Bajkale na święta. Poza tym niech Pan spojrzy na pana Kaczyńskiego w sejmie no żal jak on wyglada jak się zachowuje jego chamskie wypowiedzi świadczy tylko o jego niskim poziomie kultury osobistej i każdy widzi ze nadaje się na wcześniejszą emeryturę Już nawet jego podwładni zaczynaja to mówić coraz głośniej. Przegrana jest jak w sporcie tak i w polityce ale przegrywać trzeba umieć a pis umie…. ale palić akta w MSZ jak w 1989 i dyski twarde. Prezydent Duda w tych trudnych czasach gdyby dbał o interesy Polski nie desygnowałby na premiera pana Morawieckiego wiedząc doskonale ze nie ma żadnych szans na stworzenie rzadu. Teraz nawet Konfederacji blizej jest do opozycji niż do PiSu Bliżej do Lewicy niż do Zjednoczonej Prawicy to jest najśmieszniejsze to zasługa PiSu. Pycha kroczy przed upadkiem.

 11. Z poligonu, z parceli wokoło Niska czy Stalowej Woli pełne ciężarówki z przyczepami załadowane ile się da, wywożą drewno w siną dal…

  • Nasz poligon to jeszcze nic pojedz w inne regiony Polski tam dopiero PiS lasy polskie okrada. Chyba wysłannicy PiSu byli ostatnio na Mistrzostwach Świata drwali, wizy wjazdowe do Polski wydali tym co nie są w Unii, i tną z naszymi na potęgę. A meble z Białorusi sprowadzają. W pierwszym półroczu 2023 roku Unia sprowadziła z Białorusi meble na łączną kwotę 97,2 mln euro. Pierwsze miejsce w Unii pod względem importu mebli z Białorusi zajmuje kto?? Oczywiście Polska. Brawo. Łukaszenka wam medal zloty przygotował bo jesteście jego kopalnia złota. Brawo patoiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here