Klub „Senior+” powstanie w Nowej Dębie

11

Do końca roku powstanie w Nowej Dębie placówka – klub „Senior+” w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „SENIOR+” 2020.

Złożony przez Gminę wniosek o utworzenie Klubu Seniora w Nowej Dębie uzyskał akceptację najpierw Wojewody Podkarpackiego, a później ministra. Dzięki temu w centrum miasta powstanie miejsce pobytu dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Celem działalności placówki będzie inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych, które pomogą aktywizować seniorów oraz włączać ich w życie lokalnej społeczności. Za funkcjonowanie klubu będzie odpowiedzialny Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Nie mniej bardzo mocno w funkcjonowanie klubu chce się włączyć Rada Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba, która mobilizowała władze gminy do utworzenia tej placówki. –Cieszę się, że wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów, którzy będą mogli wykorzystać klub do rozwijania swoich zainteresowań – komentuje przyznanie naszej gminie dotacji burmistrz Wiesław Ordon.

Dla realizacji projektu zaadaptowany i wyposażony zostanie lokal w istniejącym budynku mieszkalno-usługowym przy ulicy 1 Maja (dawny sklep spożywczy). Położony na parterze budynku Klub Senior+ będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Adaptacja lokalu pozwoli na wyodrębnienie szatni, aneksu kuchennego oraz ogólnodostępnej sali o powierzchni blisko 39 m2. Do dyspozycji seniorów będzie także WC męski i damski z ułatwieniami dla niepełnosprawnych.

W ramach prac adaptacyjnych obiektu o powierzchni użytkowej 67,39 m2 zmodernizowane zostaną instalacje wodno-kanalizacyjna, c.o. i elektryczna oraz wymieniona stolarka drzwiowa. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2020 r. Łączny koszt zadania to blisko 120 tys. zł, zaś dotacja wyniesie 95 tys. zł.

11 KOMENTARZE

  1. Na uruchomienie kuchni w szkole przy ul.lesnej niema pieniędzy a na durny klub są.od czego jest dom kultury itak się nic nie dzieje.

    • Klub Seniora to jest w przychodni, a Seniorzy sprytni jak wiewiórki wpychają się w kolejki.

    • Nowa Dęba miasto starych ludzi. Trzeba mieć deficyt intelektualny, żeby tego nie zauważyć. Ilość stołówek za naście złotych w natarciu. Każda inicjatywa w tym kierunku ma perspektywy. Młodzi uciekają na potęgę. I to jedyna dobra wiadomości.

  2. Moglibyście sami się wziąć za jakąś inicjatywę a nie tylko marudzić jak są pieniądze na senior +To trzeba brać.starsi ludzie też kiedyś byli młodzi i pracowali na takich marudzacych darmozjadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here