KONCERT: Nuty góralskie Świętego Jana Pawła II

5

Zapraszamy w niedzielne popołudnie – 16 maja 2021 ro godz.16.00 na koncert zatytułowany „Nuty góralskie Świętego Jana Pawła II”, który odbędzie w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, w wykonaniu znakomitego folkowego zespołu „Góralska Hora”. Podczas koncertu usłyszymy wiele utworów w ludowych klimatach zarówno polskich, jak też bałkańskich, słowackich i cygańskich. Nie zabraknie rzecz jasna utworów, które towarzyszyły Ojcu Świętemu podczas pielgrzymek do Ojczyzny – ulubiona pieśń Papieża „Barka”, czy też „Góralu czy ci nie żal”, która zawsze śpiewana była w momencie, kiedy Jan Paweł II wyjeżdżał z ukochanych gór.

Na to wydarzenie artystyczne zaprasza Samorządowy Ośrodek Kultury i Ks. Proboszcz Eugeniusz Nycz, chcący w ten sposób upamiętnić 101 rocznicę urodzin naszego wielkiego Polaka.

Zespół „Góralska Hora” to kapela grająca w czteroosobowym składzie – skrzypce, altówka, cymbały węgierskie i kontrabas. Muzycy wykorzystują również oryginalne instrumenty góralskie, takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna, piszczałki. Utwory zespołu emanują energią, żywiołowością, wciągającym rytmem.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here