Otwarcie “Muzuem Opowieści”

1
W budynku szkoły podstawowej w Rozalinie od początku roku trwały prace nad “projektem” Muzeum Opowieści . Inicjatywa otwarcia została podjęta przez Marcina Kurnika oraz Roberta Wilka. Od pomysłu, poprzez przygotowania… aż do otwarcia. Zdecydowanie nie było to łatwe zadanie. Przygotowania trwały kilka miesięcy, ostatni tydzień okazał się bardzo intensywny, cała nasza ekipa pracowała na najwyższych obrotach.
Muzeum Opowieści już oficjalnie wpisuje się w kulturalną mapę naszego regionu.
Mieliśmy przyjemność poznać wielu wspaniałych ludzi chcących podzielić się opowieścią, wzbogacić naszą ekspozycję pamiątką. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace nad otwarciem “Muzeum Opowieści”.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim gościom którzy uświetnili otwarcie swoją obecnością!
Polskie Radio Rzeszów, cudowne redaktorki Bernadetta i Justyna poprowadziły audycję na żywo, o catering zadbały Panie z SzybkoPysznieDomowo, natomiast Browar Rzemieślniczy Lasowiak specjalnie na tę okazję przygotował dla nas napój bezalkoholowy o smaku yerba mate. Wśród gości znaleźli się m.in Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł oraz członkowie Rady Miejskiej i Rady Powiatu.
Na gości przybyłych na otwarcie Muzeum Opowieści czekało wiele atrakcji między innymi występ lokalnego zespołu Bielowianki, zwiedzanie ekspozycji muzeum, wystawa fotograficzna“PERŁY COPu” grupy Fotosztuka której członkami są m.in. Agata Obara, Monika Jabłońska oraz Robert Wilk.  Zwiedzający mieli również możliwość zakupu pamiątek w naszym sklepiku. W ofercie dostępne są koszulki, kubki, magnesy, plakaty oraz widokówki. Wszystkie grafiki zaprojektował Grzegorz Lubas oraz Łukasz Nobis.
Z okazji nocy muzeów w naszej przestrzeni coworkingowej odbył się pierwszy koncert (mamy nadzieję że nie ostatni ), którego gwiazdą był niezwykły artysta Sviatyj. Utalentowany, tajemniczy, nieszablonowy… Tak opisywany jest Sviatyj, czyli Wojciech Fil. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać autorskich piosenek artysty. Oficjalne otwarcie za nami jednak to nie koniec prac w Muzeum Opowieści, nadal szukamy ciekawych eksponatów, ludzi którzy zechcą przedstawić swoją opowieść. Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzin i zwiedzania ekspozycji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here