XI Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie już za nami

16

29 czerwca 2019 r. na placu przy Centrum Kultury w Chmielowie – filii Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zebrało się wielu amatorów zarówno Orkiestr Dętych jak i Mażoretek. Podczas festiwalu na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa, Mażoretki „Diament” z Chmielowa, Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Dobrynin, Orkiestra Szałamaistek wraz z Mażoretkami „Incanto” z WDK w Rzeszowie. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Zachwycające brzmienie płynące z instrumentów dętych, połączone ze znakomitymi układami mażoretek dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Na najmłodszych  czekały zabawy i wiele atrakcji, a na wszystkich słuchaczy i uczestników ciepłe przekąski, domowe wypieki i pyszna lemoniada.

Razem z mieszkańcami Chmielowa i okolicznych miejscowości festiwalowe prezentacje obejrzeli m.in. Wiesław Ordon, burmistrz  Miasta i Gminy Nowa Dęba i jego zastępca Leszek Mirowski, którzy podczas festiwalu pogratulowali Mażoretkom „Diament” z Chmielowa ogromnych sukcesów na mistrzostwach Polski oraz Europy składając na ręce prowadzącej zespół pani Małgorzaty Gronek kosz słodyczy. Osiągnięcia Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa oraz Mażoretek „Diament” a także prężna działalność Stowarzyszenia „Chmielowianie” zostały docenione również przez Radę Miejską Miasta i Gminy Nowa Dęba, której reprezentant Tomasz Wolan wręczył paniom symboliczne bukiety kwiatów, składając przy tym podziękowania i gratulacje dla tancerzy, rodziców i trenerów.

Choć głównymi organizatorami wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, to lista osób, bez których festiwal by się nie odbył jest długa, wśród nich należy wymienić: Stowarzyszenie „Chmielowanie”, Sołtysa Chmielowa oraz tamtejszą OSP, Rodziców Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Mażoretek, których wsparcie i pomoc jak zwykle są nieocenione.

16 KOMENTARZE

 1. Dlaczego tak mało się pisze o sołectwach???? Nowa Dęba to nie tylko miasto. To jedyny zarzut do tego portalu.

 2. Za mistrzostwo świata – złoto z Czech zespół dostał koszyczek słodyczy od burmistrza. Marnie się wspiera sport i promowanie gminy

 3. Taki festiwal to my mamy od 3 Kwietnia na ul. 1 Maja 3, jedna malpa tak dyma w puzon i wywija srodkowym palcem ze juz nawet Policja jest zdziwiona

 4. Bardzo się cieszymy że nie ma już Pani kierownik Patry…. J….. W WCK Chmielów, która chodziła do pracy jak chciała i kiedy chciała. Dom kultury przez 5 miesięcy był zamknięty dla zwykłych mieszkańców bo odkręcała syf, który narobiła przez kilka lat zaniedbań w bibliotece. Czynnie brała udział na dzielenie mieszkańców na tych lepszych i gorszych oraz rozpuszczała plotki których nikt już nie odkręci. Naszczęście to już za nami nareszcie powoli zawitała życzliwość i powiew normalności chcemy…. więcej. Życzymy jej sukcesów w Nowej Dębie. Na pewno mieszkańcy Nowej Dęby z tak zaslużonego pracownika Domu Kultury w Nowej Dębie będą zadowoleni ha ha ha.

 5. Okazało się, że bez byłej p.kierownik dzieje się więcej o lepiej.
  Fakt ,wiecznie drzwi do budynku były zamknięte. Albo urlop, albo szkolenie.
  Jak widać mażoretki bez jej ingerencji Maja się dużo lepiej. Mało brakło zniszczyłaby zespół
  Biblioteka też.

 6. Nie wiem czy ktoś z mieszkańców Chmielowa wypożyczyła książki w Nowej Dębie. Tam wszystko odbywa się elektronicznie. Czyli biblioteka jest zkomputeryzowana. Czyli Pani J poszła na gotowe. Teraz siedzi na tronie z koroną i brałem w dłoni i kto wie czy nie wydaje poleceń osobie która stoi nad nią. A nowa Pani kierownik WCK dzielnie walczy z rzeczywistością i jedna ludzi ze sobą. Chwała jej za to.

 7. Czy tak jedną ludzi to zobaczymy na pewno nie przeszkadza i nie utrudnia społecznych inciatyw. W Chmielowie nie było potrzeby dążyć do standaryzacji jak się z kolegą Krisem Rz. co wszystko wybaczy i obroni włóczy po całym świecie. To wszystko można bezkarnie. Jeszcze tylko rządząca Mamusia Patuni musi odejść. Bo ja się zastanawiam czy ona nie jest Dyrektorem w WCK Chmielów

 8. Rzemień to dopiero persona. Gdzie jest , co robi , z kim się zadaje etc. etc. Nie macie swoich problemów , tylko jakimś żałosnym Rzemieniem zajmować się musicie ??? Nie szkoda Wam czasu na niego.?

 9. Fajny festiwal tylko co za „geniusz” wymyślił go w sobotę po południu. Bardzo mądra decycjaOrkiestry sobie grały i same siebie słuchały. Takie zosie samosie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here