1 milion złotych na remont ulicy Ogrodowej

15
Ulica Ogrodowa

W minionym tygodniu w artykule „Po wsparcie do Lasów Państwowych” informowaliśmy o wizycie nowodębskiej delegacji samorządowej (Wiesław Ordon, Damian Diektiarenko, Tomasz Wolan) w gabinecie Generalnego Dyrektora LP Józefa Kubicy. Jednym z poruszonych tam tematów był wniosek złożony przez nowodębskie nadleśnictwo o dofinansowanie modernizacji ulicy Ogrodowej. Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej minister Marcin Warchoł poinformował o pozytywnym rozstrzygnięciu tej sprawy.

Udało się na skutek ogromnej pracowitości samorządowców pozyskać środki finansowe by zrealizować kolejną inwestycję drogową w Nowej Dębie. Jest to ulica Ogrodowa na którą państwo tak długo czekaliście. Do miasta spłynie z Lasów Państwowych 1 milion złotych na modernizację tej drogi. To pozwoli zwłaszcza użytkownikom Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz działającym tam firmom na polepszenie warunków ich funkcjonowania. Remont tej drogi jest ważny dla Lasów Państwowych gdyż poprawi dostępność dojazdową, a przez to pozytywnie wpłynie na realizację gospodarki leśnej. – mówi poseł Marcin Warchoł.

Jako radny z Osiedla Dęba dziękuję naszemu nadleśniczemu panu Kazimierzowi Kopciowi za uwzględnienie tej drogi i złożenie wniosku o dofinansowanie, a panu ministrowi Marcinowi Warchołowi za wsparcie tego pomysłu. Ta droga nie tylko poprawia istniejącą infrastrukturę osiedla, ale również służyć będzie całemu miastu gdyż z tej trasy korzystają setki działkowców. Część radnych była przeciwko modernizacji tej trasy, ale udało się dopiąć swego, a jako reprezentant tej części gminy cieszę się z każdych środków jakie trafiają do mojego osiedla– mówi radny Tomasz Kopeć.

 

15 KOMENTARZE

 1. Jeśli droga ma służyć działkowcom – to nie całemu miastu. Czyżby ci co nie mają działek nie byli pełnoprawnymi mieszkańcami miasta – im się nic należy. A poza tym 1000000 złotych na tą drogę to stanowczo za dużo. I tu się nasuwa pytanie – ile królik i jego znajomi na tym zarobią?

  • Jeśli jest tam 700 ogródków działkowych i liczbę te pomnożysz tylko przez 2 osoby to masz 1400 osób. Jedna osoba jest z Jana Pawła 2 , inna z Mickiewicza, jeszcze inna z Krasickiego i Szkolnej. Więc chyba można powiedzieć, że będzie służyła całemu miastu? Ja nie korzystam z krytej pływalni ale za uprawniony uważam zwrot że służy on całemu miastu. Czy bańka to dużo czy mało? Przy galopującej inflacji i cenach w budowlance to się może okazać, że nie starczy.

  • Wbrew pozorom ruch działkowy nie jest reliktem komunizmu jak usiłują wmówić naszemu społeczeństwu niektórzy przedstawiciele partii politycznych oraz tale miernoty jak @Anonim. Ogródki działkowe istnieją w większości krajów Zachodu. Część z nich funkcjonuje w centrach metropolii.Dotarło?ćwoku!!!

   @Anonim,w tyłku byłeś,kupsko widziałeś.

 2. A ja się pytam co ma Warchoł do lasów państwowych skoro jest takim piewcą sukcesu???? Czyżby przypinał sobie kolejna „broszkę” ????

  • z przykrością informuję że powstaną obie te drogi. Na Smiśniewicza nawet podpisana jest umowa z wykonawcą, robiony jest projekt.

  • Co tam Ogrodowa Starosta otwiera filie Wydzialu Komunikacji 1 Lipca Marek i Tomasz dopieli swego

 3. Po co drogę remontować , jak w Nowej Dębie na Orlenie tak cena za paliwa rośnie , że niedługo większośc nie bedzie miała za co jezdzić

 4. Z tego co widzę budowa ulicy Ogrodowej poszła się e b a ć.Dziury w drodze są łatane na o d p i e..o l,tumany kurzu unoszą się nad działkami po każdym przejeździe samochodu.A miało być tak pięknie a tu wielkie rozczarowanie.Który z radnych lub włodarzy Nowej Dęby wpłynął na decyzję wstrzymania budowy,coś wiadomo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here