500 Plus do zwrotu. Zobacz ile muszą oddać mieszkańcy Nowej Dęby.

11

30 rodzin z terenu gminy Nowa Dęba, musi zwrócić państwu 71 000 tysięcy złotych. To efekt nieprawidłowości przy pobieraniu świadczenia 500 Plus.

Główny powód zwrotu nienależnie pobranego świadczenia wynika z niepoinformowania organu gminnego, który wypłaca świadczenie wychowawcze, o zmianie sytuacji rodzinnej lub dochodowej. Należy bowiem przypomnieć, że w przypadku wystąpienia w rodzinie zmian mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego, takich jak na przykład podjęcie zatrudnienia przez członka rodziny czy zmiana liczby członków rodziny, osoba otrzymująca świadczenie wychowawcze jest zobowiązana niezwłocznie powiadomić o tym właściwy organ gminny. Informacja o powyższym obowiązku jest umieszczona zarówno w pouczeniu znajdującym się we wniosku o świadczenie wychowawcze, jak i w pouczeniu, jaką otrzymuje osoba uprawniona wraz z decyzją o przyznaniu świadczenia wychowawczego. Gminy mają możliwość sprawdzenia, czy dochód rodziny jest zgodny z tym, co jest deklarowane we wniosku. 

Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość porozumienia się z gminą w kwestii formy zwrotu nienależnie pobranych pieniędzy z programu Rodzina 500 +.  Zwrot świadczeń może być rozłożony na raty lub potrącany z bieżących wypłat z programu 500+. W szczególnych sytuacjach gmina może całkowicie umorzyć zwrot świadczeń.

Z danych ministerstwa pracy wynika, że w skali całego kraju z 500 plus polskie rodziny bezprawnie pobrały ok. 48 mln. Muszą one teraz zwrócić pieniądze.

 

11 KOMENTARZE

  1. Kto daje i odbiera ten się …
    Komuś trzeba zabrać żeby ktoś mógł dostać. Taka to jest łaskawość każdego rządu.

    • Łaskawosć jest tylko rozumu w śród ludzi nie ma. Zapominają że Państwo zaczyna weryfikować. Chcieliście zachód to go macie coraz ciężej „wydy…….. Freda”.

    • Dalej nie rozumiecie. 500+ dalej jest, i zwrot pieniędzy przez niektóre osoby nie jest wina rządu. Jest to wina ludzi którzy zapomnieli złożyć korekty do wniosku. Zapomnieli albo celowo nie poinformowali o zmianach . Nie ukrywam że co miesięczny bonus był by fajnym zastrzykiem gotówki. Jak to widzicie pobieranie takiej kwoty przez nieuprawnione do tego osoby??????

    • nie dziwię się że ludzie w naszej gminie nie są doinformowani, bo te dziewuchy z wychowawczego to takie sieroty ze aż strach coś ich pytać, same nie wiedzą z czego żyją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here