Andrzej Chejzdral objął funkcję prezesa PGKiM

22
Fot: UMiG

W związku z odejściem na emeryturę Antoniego Kapusty Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej powierzyła funkcję prezesa spółki Andrzejowi Chejzdralowi. 

Uroczystość przekazania sterów w PGKiM odbyła się wczoraj w siedzibie firmy. Nowy zarząd Spółki będzie dwuosobowy (prezes + główny księgowy), a nie jak było do tej pory trzyosobowy (prezes, wiceprezes, główny księgowy). Dotychczasowy wiceprezes Marcin Piórek został kierownikiem oczyszczalni ścieków.

Andrzej Chejzdral znany jest mieszkańcom miasta z zarządzania Nowodębską Spółdzielnią Mieszkaniową. Pełnił również funkcję radnego Rady Miejskiej w Nowej Dębie, zajmując także fotel przewodniczącego rady w latach 2002-2006. Pracował w towarzystwie budownictwa społecznego, spółdzielniach mieszkaniowych, w tym o wielkości naszego miasta. Posiada więc doświadczenie niezbędne w pracy w Zarządzie PGKiM.– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Przed nowym prezesem czeka trudne zadanie. Antoni Kapusta pozostawił spółkę z 700 tysiącami złotych straty za rok ubiegły. Mało kto ma świadomość, że ze względu na opisane przez nas zlewanie ścieków w pobliżu ujęcia wody, wraz z podniesieniem się wód gruntowych – wcześniej lub później – mogą powrócić problemy z jakością wody pitnej. Kolejnym wyzwaniem jest stworzenie dobrego klimatu w PGKiM.  Załoga oczekuje, że nowy szef zadba o podwyżki pensji dla pracowników firmy co w kontekście wyżej wymienionej straty nie będzie łatwe. Z kolei dla mieszkańców ważne jest stworzenie takiego systemu odbioru odpadów komunalnych, który nie będzie uderzał w portfele Nowodębian. Wprawdzie wzrost cen wydaje się nieunikniony, to być może uda wypracować się rozwiązania które sprawią, że nie będzie on tak radykalny jak w innych miastach.

22 KOMENTARZE

 1. Wczoraj z kranów ostatni raz płynęła „Kapuścianka”. Miała charakterystyczny żółty kolor. To był taki prezent na odchodne czy jakaś awaria?

 2. Jakiekolwiek podwyżki są do przyjęcia w przypadku wzrostu jakości usług. Płacenie więcej za to samo mija się z celem.

 3. Przez to Prezeska TSM i jej przydupasy zimną wodę Znów Ustawili by płynęła . Szlak trafia poprostu z Tą Temperaturą Wody Ciepłej w TSM .

 4. Wczoraj w Sejmie powstaly dwie nowe koalicje, Budka Ziobro i Braun a Blogoslawil Korwin, druga koalicja to Kaczynski Kosiniak oraz Czazasty a Blogoslawil Morawiecki

  • Dzięki Ci moherevill gdyby nie ty skąd miałbym to wszystko wiedzieć.

 5. „Pracował w towarzystwie budownictwa społecznego, spółdzielniach mieszkaniowych, w tym o wielkości naszego miasta”
  I co się stało, dlaczego już tam nie pracuje?

  • Kłamiesz ! Ty nigdy się stąd nie ruszysz… Zresztą , zawsze tylko dużo gadasz. Ot, taki małomiasteczkowy Antoś gawędziarz…

 6. Chejzdral zrezygnował zzprowadzenia ttzech spółdzielni na pofzet jednej dębskiej nie rozumiem tej zmiany,możw Damian to mi wyjaśnij

 7. Wprowadzenie podwyżek, by spłacić długi spółki i podwyższyć pensję pracowników? Czy oni mają ludzi za debili? Nauczcie się w końcu zarządzać pieniędzmi, a nie ciągle wyciągacie łapy po pieniądze mieszkańców nie dając nic w zamian.

 8. Podwyżki dla pracowników oki tylko żeby praca była wykonywana dobrze. Rozumiem że ludzie powinni mieć dobre zarobki ale cześć kadry w PGKIM jest po prostu zbędna. Może skończy się praca po znajomości i załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy.

 9. Małomiasteczkowy
  5 maja 2021 at 14:26
  „Pracował w towarzystwie budownictwa społecznego, spółdzielniach mieszkaniowych, w tym o wielkości naszego miasta”
  I co się stało, dlaczego już tam nie pracuje?

  Odpowiedź: pośredniczył w sprzedaży zadłużonych mieszkań i ustawiał przetargi. W chwili kiedy zaczęło być gorąco bo sprawy wyszły na jaw postanowił uciec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here