Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. Jak głosowała Nowa Dęba?

94

Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich. Cząstkowe wyniki wyborów, z niemal wszystkich obwodów głosowania z 99,97 procent obwodów. Andrzej Duda zdobył 51,21 procent głosów, Rafał Trzaskowski – 48,79 procent.

Frekwencja w powiecie tarnobrzeskim:

Wyniki wyborów w powiecie tarnobrzeskim:

Frekwencja w gminie Nowa Dęba:

Wyniki w gminie Nowa Dęba:

 

94 KOMENTARZE

  • …jesteś pewny, że emeryci wybrali dobrego prezydenta? Z jakiegoś powodu, to emeryci padają ofiarami wyłudzeń „na wnuczka”. Coś w tym jest

  • Kompleksy małej miejscowości. Wszycy do kościoła , bo ludzie patrzą, małe zarobki, a przede wszystkim kompleksy. Wstydzę się za was, choć jestez N.D.

 1. Warszawa się cieszy. Ma super prezydenta. Teraz warszawskie lemingi mogą odpocząć w strefie relaksu na niemieckich paletach i pić sojowe late. Tylko uważajcie na markowe tenisówki gdy g….no Rafała znowu będzie płynęło ulicami stolicy.

  • Dobrze, że zamieściłeś ten komentarz. Na pewno cała Warszawa śledzi ten portal i teraz zazdrości życia w Nowej Dębie. Z porządnym burmistrzem, super szkołami i uczelniami, dobrą siecią wodociągową i kanalizacyjną, niskim bezrobociem i wysokimi pensjami.

  • To fakt. Nowodebskie autobusy miejskie są bezpieczniejsze. Nikt w nich nie zginął od 20 lat. Albo więcej. Podobnie tramwaje.

  • @Anonim
   Bardzo głupie POrównanie. Takich właśnie mamy wykształciuchów głosujących na czajkowskiego i jego bandę.

  • Na prawdę bardzo głupie? A byłem przekonany, że taki trafne. W końcu jest tyle podobieństw! Zdecydowanie muszą w tej Warszawie nauczyć się czegoś o wybieraniu władz od Nowodębian, to może kiedyś dogonią Nową Dębę.

  • Tak. Wszyscy, których znam właśnie tak mówią. Głosowaliśmy na Trzaskowskiego, bo to strasznie zły prezydent. Logiczne.

  • Rozumiem, że tylko dlatego ND nie chciała by burmistrz startował na prezydenta Polski, bo straciliby tego supersprawnego menedżera

 2. Czy w urzędzie u pana burmistrza gdzie pracuje zdecydowana większość platformersów słychać kwik i przekleństwa? Pan burmistrz się jakieś dwa miesiące temu zapisał że strachu do PiS. Taki to gagatek.

 3. Do konfederacji: Swoim dziecięcym zachowaniem i poparciem dla Trzaskowskiego (bo brak poparcia służył właśnie jemu), zniszczyliście idee marszu niepodległości. Jako pisor w najgorszych czasach PO gdy było bicie pałami i strzelanie gumowymi kulami to ja jeździłem na marsz w ramach solidarnośći z narodowcami. Teraz gdy trzeba było dokonać wyboru płowa konfederacji zagłosowała na Trzaskowskiego i PO. WSTYD.

  • Prognozowalem wynik przed Wyborami, 52% Duda 48% Trzaskowski i co prawie sie nie pomylilem, a konfederatow nie polowa glosowala na Dude tylko 15%

  • Największym błędem Konfederacji czy ludzi związanych z tym ugrupowaniem było otwarte poparcie kogokolwiek w drugiej turze. Pewnie zapytasz dlaczego, nie? Już odpowiadam.

   PiS i PO mocno zabetonowali scenę i działacze jednej jak i drugiej partii od lat przyzwyczaili się do pewnego rodzaju symbiozy i wiedzą, że potrzebują siebie nawzajem. Kto będzie rządził to nie ma dla nich znaczenia, bo zawsze będą wybierani i posada to tu czy tam będzie, a to przecież dla nich najważniejsze.

   Konfederacja zyskała na poparciu, ale nigdy nie dojdzie do poziomu, gdzie będzie równorzędnym rywalem czy to dla PiS-u czy nawet PO. Będą mieć pewien elektorat, ale pewnego poziomu nie będą wstanie przeskoczyć, bo dwie wspomniane już partie na to nie pozwolą, a poza tym środowiska wolnościowe dość mocno niszczą wewnętrzne konflikty, więc utrata poparcia jeszcze bardziej możliwa.

   Reasumując, Konfederacja ma określone poglądy. Jej członkowie mówią, że chcą dać trochę powiewu świeżości przy korycie, więc moim zdaniem nikt otwarcie nie powinien nikogo popierać w drugiej turze. PiS ostro jechał po Konfederacji, a Platforma wiadomo jaka jest, więc z mojej perspektywy poparcie dla jednego czy drugiego jest wejściem na minę, bo niby chcesz coś zmienić, ale jak przyjdzie, co do czego to opowiadasz się za betonem. To nielogiczne i w pewnym momencie sympatycy Konfy dojdą do wniosku, że po co na nich głosować skoro przy wyborach prezydenckich nie mają szans na drugą turę, a w Sejmie też nic realnie nie zrobią. PiS odrzucił wszystkie ustawy czy poprawki przez nich proponowane, więc ludzie sobie pomyślą „po co mam na nich głosować skoro i tak zbyt mała siła przebicia i tak będzie trzeba wybierać między „mniejszym złem”.

   Otwartym poparciem strzelili sobie w stopę, ale polityka to biznes. Poparcie kogoś to możliwość jakiejś fuchy lub innych korzyści, więc ludzie powinni przejrzeć na oczy już dawno, bo przecież od lat widać jak to działa i jakie są prawidła w polityce. Na zachodzie politycy też kradną czy są interesowni, ale coś tam dla ludzi zawsze zrobią, a biznes przy okazji. Tutaj natomiast biznes i demagogia marnej jakości na pierwszym miejscu.

  • @śledzik po żydowsku 13 lipca 2020 at 09:50
   „Największym błędem Konfederacji czy ludzi związanych z tym ugrupowaniem było otwarte poparcie kogokolwiek w drugiej turze.”
   Podaj nazwiska ludzi Konfederacji, którzy otwarcie poparli kogokolwiek w drugiej turze, bo ludzie (PO,PIS) związani z tym ugrupowaniem oficjalnie popierali swoich.

  • @Anonim 14 lipca 2020 at 14:03
   Taka konsumpcja, mogła by okazać się śmiertelna, nie tylko dla Pupki, ale całego jego ugrupowania. Gdyby prezes nie rzucił koła ratunkowego, w postaci możliwości wymiany kandydata na prezydenta, to PO staczało by się po równi pochyłej, stając się coraz mniej znaczącym ugrupowaniem. Zabieg prezesa okazał się bardzo skuteczny. Mamy to, co mamy od ponad dwudziestu lat, więc po co zmieniać?

 4. jak można byc za duda i pisiorami smieszne wstyd zacofane komuchy bez rozumu sprzedawczyki wierza w kłamstwa i sie sprzedaja wypad z tego kraju razem z pisem .

  • Jaki kandydat, tacy zwolennicy i taki język miłości w szerzeniu demokracji. Takie to jeuropejskie.

  • I to jest ten właśnie język miłości w opozycji. Nikt nie odnosi się tak po chamsku , za wyjątkiem oczywiście anty PISu.

  • Z dużej litery pisze się nazwiska tych, którzy coś znaczą. Ta duda, niestety do nich nie należy. „anonim” też powinno sie pisać z małej litery, ponieważ z definicji jego tożsamość jest nieokreślona, a więc jest rzeczą a nie osobą.

  • @Al Donna
   Widzę, że gwiazda KODu już ochłonęła, bądź wzięła silne środki PObudzające i znowu nadaje.

 5. No to nieskończona ilość imprez podobnych do tej, która miała miejsce w ND 5.07 przez następne 5 lat zagwarantowana. Co za szczęśliwy kraj.

 6. spierniczaj dziadu pisiorze zachowac sie nie jak całe pis bez kultury pis to zło dno .zniszczyli zadłużyli okradli kraj przekrety robia doprowadzili do kryzysu ,nie ma pracy a kto to jest ten duda ,podzielili ludzi i zrobili wojne i nie ma wolnej suwerenego polski .

 7. ten co zrywa plakaty Rafała w gminie to zwykły marionetka dudusia warchoła i tych radnych pisior brak słów aby go opisac ile płacili żeby ci łapy uschły kara przyjdzie na cie jak bym cie złapał to byc cie połmał .

  • Rafal bal sie Dudy i niechcial debatowac, a po przegranych Wyborach zwyciezca chcial mu na pocieszenie postawic lamke wina ale okazal sie TCHORZEM

  • @o, nie myl pojęć i popatrz na fakty.

   Trzaskowski brał udział w jednej debacie TVP. Duda nie stawił się nigdzie poza TVP. Kto tu jest tchórzem?

   Rozumiem, że ktoś może być sympatykiem jednego lub drugiego, ale na tę sytuację trzeba spojrzeć obiektywnie. Trzaskowski był w TVP, nie chciał iść drugi raz, oferował spotkanie i dyskusję w ramach kilku telewizji. Duda nie przyjął oferty. W sumie nie dziwię się Dudzie, bo TVPIS to jego tuba propagandowa, więc po prostu z tego skorzystał i nie chciał się nigdzie indziej pokazywać, bo nie znałby pytań i byłoby ryzyko jakiejś wtopy, co rzutowałoby na słupki poparcia, może nawet na wynik. Jeśli nie masz nic do stracenia, jesteś pewny siebie to idziesz nawet do obozu rywala z przekonaniem, bo chcesz się pokazać tym, którzy są niezdecydowani lub cię nie lubią, ale liczysz, że może uda się ich przekonać. PIS wybrało bezpieczną opcję. Aż przypomina się, gdy Kaczyński poszedł do TVN na debatę z Tuskiem. Można różne rzeczy mówić o Kaczyńskim jednym czy drugim, ale by wykonać taki ruch trzeba było mieć jaja i takie postawy się ceni. Dudzie tego zabrakło. Wolał się okopać we własnej stacji.

   Trzaskowski był w TVP, wykonał pewne minimum, ale to nie była żadna wielka sprawa. Zrobił po prostu to, co musiał. Ani nie należy go chwalić, ani ganić, bo nie zrobił nic poza programowego, ani też się nie ośmieszył.

   Krzyczycie, że ten albo drugi jest tchórzem, a prawda jest taka, że oba obozy postawiły na minimalizm. Duda urabiał swój elektorat, a Trzaskowski swój. Nikt nie podjął ryzyka, by zrobić coś więcej.

   Nie ma tutaj zwycięzcy i tchórza. Postawili na totalny minimalizm i moim zdaniem takie postawy nie zasługują na uznanie czy szacunek.

   Śmiać mi się chce, że Duda czy ktoś z jego obozu zarzucał Trzaskowskiemu stronniczość przy chęci realizacji debaty z kilkoma stacjami jednocześnie z jednoczesnym faktem, że Duda i cały jego obóz TVP bez ogródek wykorzystywał do własnych propagandowych celów.

   Trzeba na to spojrzeć szerzej. Przegrali ludzie, bo znowu dali się skłócić. Przykre.

  • Gdzie byly flagi Polski u trzaskowskiego. Widac gdzie ma Polske . W dalekim poważaniu!!! A wy lemingi slepo patrzycie na tą pacynke merkelowej. Tfuu

  • Flagi, to tylko taki teatrzyk dla gojow. Sam powiedz gdzie jest stolica Polski…
   1. Berlin
   2. Izrael
   3. Moskwa
   4. Waszyngton
   5. Wszystkie odpowiedzi sa poprawne

   Zal czytac, ze jesli ktos wywiedi flage to jest „prawdziwy”. To tylko pasza dla durni, bo czyny politykow mowia co innego. Patrz na fakty, a nie bajery

 8. Miasto zawistnych sflustrowanych kobiet I niedowartosciowanych mezczyzn, ktorzy maja jedna wspolna ceche jaka jest plotkarstwo i wokol tego zycie w tym miasteczku sie toczy. Bardziej mentalnie ta spolecznosc wpisuje sie w Pisowska, Dudowska realnosc niz w elektorat Pana Trzaskowskiego I to tyczy sie rowniez tych niby intelektualnych elit ,bardziej lewicowych obywateli, ktorzy szczyca sie jacy to oni nie wyksztalceni I swiatli a to poprostu typowi plotkarze, hejterzy I spekulanci.
  I wciaz czekam, az zamiesci Pan moj komentarz dotyczacy pielegniarek pracujacych w szpitalu w ND. Moze jakies media powinny sie tym zajac? Albo moze trzeba porozmawiac z Panem Ministerem Warcholem, watpie, zeby byl swiadom pewnych rzeczy?

  • Te Panie pielęgniarki, które chciały się wypromować na covid-19? Te co chodziły po mieście jak rasowe celebrytki (myślały, że każdy je zna i wie, że pracują w szpitalu) i szykanowały każdego kto stosował się do obowiązku dystansu społecznego i noszenia maseczek. Ktokolwiek przeszedł za daleko lub za blisko owych Pań lub popatrzył się według nich w niewłaściwy sposób był posądzany o „nie unikaj pielęgniarki i lekarza”i hejtu na nich. Robiły z siebie ofiary, że one tak ciężko pracują a ktoś śmiał przejść od nich 2metry i brały to jako atak na nich. Ciężko to te Panie zajmują się jedynie plotkowaniem z czego są szeroko znane, nie tylko już w ND. Drogie Panie, które w większości głosowały na Pana Trzaskowskiego bo myślały, że zapewni im wynagrodzenie jak na zachodzie, żeby otrzymywać takie wynagrodzenie trzeba sobie zasłużyć ciężką pracą, empatią , pokorą a nie plotkarstwem i oszczerstwem. Wystarczy przebywać w innym szpitalu na terenie Polski i od razu widać różnice w poziomie traktowania pacjentów zarówno przez Panie pielęgniarki jak i lekarzy. Otóż na zachodzie za wpisy na mediach społecznościowych typu ” kto się wami zajmie albo będzie was leczył jak będziecie potrzebować pomocy” jest zwolnienie z pracy takiej osoby z efektem natychmiastowym. Proponuje Panu Dyrektorowi szpitala zająć się tą sprawą bo obowiązkiem pielęgniarki jak i lekarza jest udzielenie pomocy nawet największemu wrogowi a i nawet przestępcy i łaski tu niema. Przynosicie wstyd i robicie złą reputacje całej służbie zdrowia. Jeśli jesteście wypalone zawodowo proponuje ustąpić miejsca nowym, ambitnym, empatycznym pielęgniarkom z powołaniem bo nie jesteście Panie niezastąpione. I jeszcze chciałem przypomnieć Panią, ze obowiązuje was tajemnica tak jak i lekarzy a nie chodzenie po mieście i rozpowiadanie np. kto dzisiaj trafił na odwyk na psychiatryk itp , to tylko jeden przykład. Wiec jeśli oczekują Panie wypłat jak na zachodzie to po pierwsze nie plotkujemy, nie hejtujemy, nie „celebrzycymy”, nie robimy z siebie ofiar, nie zamawiamy pizzy w momencie zakażenia szpitala i nie prowokujemy później hejtu na Boga winna pizzerie, empatia, pokora i bierzecie przykład z cudownych pielęgniarek z innych szpitali w Polsce i zagranicą a może Pan Duda znajdzie pieniążki na lepsze wypłaty bo Pan Trzaskowski nie pomoże bo przegrał wybory, że tak tylko przypomnę.

  • Jax, jeśli stawiasz tezę to wypada ją poprzeć chociaż kilkoma zdaniami, a nie rzucać pustymi frazesami. Konkrety.

  • Jakby tak było, to już dawno coś byście dostalI. Ale macie wielkie g.
   Nic wam nie dadzą, biorą dla siebie, swoich, a wy dalej marzcie, że stanie się cud. Żeby coś mieć (nie dostać) trezba to samemu wypracować, takie czasy, nie ma nic za darmo. Wasze dzieci, wnuki, prawnuki, będą całe lata płacić za te „dawanie”.

 9. PiS uruchomił caly aparat państwa i nawet radio maryja i telewizje trwam i ledwo co wygrał Widac jak Polska jest na pół podzielona i tu nie ma sie z czego cieszyc. Widac jaka wojna jest po tych durnych
  waszych wypowiedziach ludzie.

  • Jak sluchalem mowy Dudy to plakalem z radosci, jak puscili mowe Kazika to dostalem rozwolnienia i do polnocy mnie gonilo

 10. 2 miliardy rocznie na TVP przez kilka lat, czeki z makulatury, różne inne bajki, a wygrana ledwo co. Dzisiaj się pewnie cieszą, że to dowieźli, ale za te kilka lat nie będą mieli argumentu w postaci „opozycyjny prezydent wetował ustawy”. Mają prezydenta, mają większość w Sejmie, spore pole manewru do rzetelnej pracy na rzecz ludzi. Czy to będzie miało miejsce? Pewnie nie. A te całe cyrkowe igrzyska za nasze pieniądze. Godne pożałowania.

 11. Tam gdzie jest cywilizacja, tam wygrał Trzaskowski. Gdzie zacofanie i ciemnota, wygrała duda. To jest fakt niezaprzeczalny poparty mapą wyborczą. Wprowadzanie na nowo socjalizmu, którego jesteśmy właśnie świadkami, zawsze kończyło się krwawo. Niedługo zacznie sie wprowadzać nowe podatki, nowe ceny prądu, gazu i jedzenia…. Pamiętajcie, że nie wolno wam się wtedy gniewać, bo to wszystko dla waszego dobra…

  • W tych Miastach gdzie wygral Trzaskowski nalezy budowac Szpitale Psychiatryczne aby jego zwolennikow do Wyborow do Sejmu wyleczyc

  • Pokaż nam wszystkim na tej mapie cywilizację i ciemnotę. Sprecyzuj słowa cywilizacja i ciemnota.

  • Tomek, RT wygrał w niemal wszystkich miastach, w grupach wiekowych do 55 lat oraz z wykształceniem powyżej średniego. Duda wygrał w niemal wszystich wsiach, w grupach z wykształceniem maksymalnie średnim, oraz w grupach wiekowych 60+. Jednym słowem o przyszłości kraju decyduje gorzej wykształcona większość, która czasy aktywności zawodowej ma już za sobą

 12. Już niedługo sami będziecie zrzucali z cokołów te wszystkie dudy i resztę…. Już wam szykują „podziękowania” za wasz wybór…. A ja będę się temu przyglądała…..

 13. trole pisiorske czarna zaraza sprzedaliście sie wstyd jessteście jeszcze w tyle smieszni jesteście brak słów aby waz opisac nie nazywajcie sie polakami . ,będzie zle w kraju to będzie na waz ,a jest zle i będzie jeszcze gorzej rospierdziela ten kraj do końca nie ma pracy i nie będzie dalej nie będzie ludzi stac n a miskie ryżu ,maj aoni gdzies ludzi i kraj zadłużaja okradaja ,i sa za pedofilami będa gwałcic dzieci

 14. Naucz się może czlowieku podstaw ortografii i nie obrażaj ludzi .Każdy ma prawo do własnego zdania i własnego wyboru i Tobie nic do tego. Nienawiść i wzapewne obrazanie zawsze prowadzą do nikąd. Ten naród nie dość ze stracił zdrowy rozsądek to jedynie potrafi tylko zionac nienawiścią i agresja.

  • Wiara czyni cuda.
   Ale, nawet ogromna „miłość” do przeciwników politycznych nie przechytrzy natury.

 15. pisiory szczekaja trole czaena zaraza zacofańce zachowac sie nie potrafia z takimi sie trudno żyje w kraju ,precz z dudusiem i pisem najgorsza partia rząd i na wed nie mozna go nazwac prezydentem nie wytrzym ai poda sie do dymisji pisiorów sie nie słucha i nie wierzy w nic

  • Wlasnie wczoraj w Polsacie budka oglosil totalne rycie pod Prezydentem, jak sie cieszy moj dziurawy mozg

  • Czy tym skompromitowal sie ze zaprosil Kazika aby pokazac mu jego niedoszly Gabinet w Palacu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here