Skuteczna interwencja w sprawie przejazdu kolejowego na ul. Borowej

6

Od kilku lat mieszkańcy Porąb Dębskich  bezskutecznie walczą o poprawę bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym na ulicy Borowej. Po apelu skierowanym przez władze gminy Nowa Dęba i powiatu tarnobrzeskiego PKP LHS zapewniło o uwzględnieniu tego newralgicznego puntu w planach inwestycyjnych.

O montaż szlabanów i sygnalizacji świetlnej z inicjatywy radnego powiatowego Tomasza Zielińskiego zwrócili się do PKP LHS: wicestarosta Jacek Rożek, burmistrz Wiesław Ordon, przewodniczący rady miejskiej Damian Diektiarenko i przewodniczący osiedla Poręby Dębskie Wojciech Kasica. Samorządowcy zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa i słabą widoczność przejazdu, oraz nadjeżdżających pociągów.

W miniony poniedziałek radny Tomasz Zieliński otrzymał odpowiedź na przesłane pismo – Otrzymaliśmy zapewnienie, że koleje zmienią kategorie tego przejazdu z „D” na „C” co umożliwi przystąpienie do robót budowlanych na tym odcinku, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Trzymamy zatem zarząd PKP LHS za słowo i czekamy na realizację projektu – mówi radny Zieliński.

PISMO SAMORZĄDOWCÓW DO PKP LHS i ODPOWIEDŹ NA PISMO:

 

6 KOMENTARZE

    • No popatrz. Tymczasem w załączonych niżej pismach od PKP brak informacji o anonimowym dobrodzieju, który jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki odmienił losy tej części świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here